ده جمله ای که در محل کار نباید استفاده کرد

ده جمله ای که در محل کار نباید استفاده کرد

 

ده جمله ای که در محل کار نباید استفاده کرد

ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم بر اساس تحقیقی که به تازگی انجام شده و طبق توصیه کارشناسان ، 10 جمله زیر را فیگارو به عنوان بدترین چیزهایی انتخاب کرده که میتوان در محیط کار به زبان آورد.با ما همراه باشید در آکادمی بیمه

 

 

1-این کار من نیست:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

همین جمله ساده و پرکاربرد باعث می‌شود شما خودتان را از جمع اعضای تیم کاریتان جدا کنید. این جمله دقیقاً متضاد حس انعطاف پذیری و میل به یاد گرفتن چیزهای جدیدی است که برای برعهده گرفتن پست‌های حساس و عالی، حیاتی است. به جای این جمله منفی می توان از این جمله مثبت استفاده کرد “واقعاً در این زمینه تجربه ای ندارم

2-فکر می کنم که:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

“لوری توماس روس که مدیر یک شرکت بزرگ است اعتقاد دارد این جمله و جمله های مشابه آن همچون” تصور می‌کنم ، احساس می‌کنم” باعث می‌شود از تسلط مدیریتی شما کاسته شده و قدرت پیام را نیز تضعیف کند. گفتن “فکر می‌کنم این بهترین استراتژی است”قدرت کمتری دارد از جمله “این بهترین استراتژی است.” حتی این مورد را باید به تشکر کردن هم تسری داد.

3-نمی‌دانم:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

شما فکر می کنید گفتن این جمله یعنی صداقت ؟ با گفتن این جمله ممکن است دیگران فکر کنند شما از روی تنبلی با این جمله خود را خلاص کرده اید. به جای این جمله بگویید:”اجازه بدهید جواب را پیدا کنم.” یا” نمی‌دانم چطور این کار را انجام دهم” و حتی “برای انجام این کار از چه کسی میتوانم کمک بگیرم ؟” نیز جمله مناسبی است. با این کار زمان می‌خرید تا راه حل را بیابید.

میخوام این مقاله رو بخونم
ارائه محصول نامناسب

4-نمی توانم:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

با بر زبان “نیاوردن”این جمله به همکاران خود می فهمانید که برای هر نوع یادگیری آماده هستید. می‌توانید مشکل را بررسی و راه حل پیشنهاد کنید. مثلا اگر از شما خواسته باشند پروژه ای را معرفی کنید که به دلیل مشغله کاری توان انجام آن را ندارید بگویید: “متاسفانه الان مشکلی دارم. با این حال با فلانی در این مورد صحبت کرده‌ام و مطمئنم به خوبی از پس آن برمی‌آید.”

5-ولی:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

استفاده از کلمه “ولی” همه آن چیزی را که پیش از این گفته اید کاملاً انکار میکند. مثلا این جمله را ببینید:”این پیراهن خیلی زیباست اما این گوشواره ها به پیراهنت نمی‌آید.

ما همیشه به طور غریزی جملات منفی را می بینیم. بنابراین استفاده از این کلمه تنها باعث برجسته شدن بخش منفی ماجرا می‌شود.

6-سعی خودم را می کنم:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

استفاده از این جمله یعنی احتمال شکست وجود دارد و ممکن است داستان به آخر نرسد.وقتی در ساعات آغازین کار ، رئیستان از شما می‌خواهد کاری را انجام دهید و شما به او می گویید “سعی خودم را می‌کنم” باعث می‌شود تردید در روح رئیس تان شکل بگیرد. به جای این جمله میتوانید بگویید:”ساعت ۹ روی میز کارتان خواهد بود.

7-ایده خوبی نیست:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

این اولین و دم دست ترین جمله است که در برابر ایده‌های همکارانتان میتوانید بگویید. بکار بردن این جمله باعث می شود آنها جرأت ابراز ایده‌های خود را نداشته باشند. به جای اینکه چیزی را به طور کامل رد کنید می‌توان مثلاً از یک پرسش استفاده کرد:”خب می‌توان این ایده را اجرایی کرد ؟

میخوام این مقاله رو بخونم
بیمه عمر چیست؟

8-تقصیر من نیست:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

به جای گفتن این جمله و در مقام ضعف و مظلوم‌نمایی نمای قرار گرفتن بهتر است دست بالا را بگیریم. چنین جمله‌هایی می‌تواند کمک حال هرکسی باشد:” سعی میکنم بفهمم چه اتفاقی افتاده است” یا “بهتر است سعی کنیم بفهمیم چطور می شود از تکرار این اتفاق جلوگیری کرد.”

9-تصور می‌کنم:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

اجتناب کردن از جمله هایی که در آنها عدم قطعیت موج می‌زند باعث می‌شود قدرت و تسلط خود را بهتر به دیگران نشان دهید. اگر ذهن شما را چیزی به خود مشغول کرده که باعث شده درنگ شما می شود به جای اینکه با خجالت صحبت کنید بهتر است مشغولیت ذهنی تان را صادقانه مطرح کنید.

10-غیر ممکن است:ده جمله ای که در محل کار نباید بگوییم

این جمله بدون شک منفی ترین جمله این فهرست است. این جمله یعنی شما آماده نیستید که آن موضوع خاص را امتحان کنید. حس منفی واگیردار است و همچون یک ویروس منتشر می‌شود.

سورس

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.