9ویژگی مدیران موفق

9ویژگی مدیران موفق

۹ ویژگی مدیران موفق

۹ ویژگی مدیران موفق

ویژگی مدیران موفق را در این مقاله مورد بررسی قرار میدهیم مطمئن باشید از خواندن آن پشیمان نخواهید شد و میتوانید کارهایتان را بهتر مدیریت کنید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید ، زمان تقریبی خواندن این مقاله 4 دقیقه میباشد .مدیریت در واژه ، صرفاً یک عنوان است و به واقع در عمل که می‌تواند معنا و مفهوم پیدا کند. مدیریت ترکیبی پویا از رفتارها، طرز تفکر و توانایی‌هاست که برای حرکت رو به جلو و قرار گرفتن مجموعه تحت مدیریت فرد در جایگاهی مناسب مورد استفاده قرار می گیرد. بیزینس این سایدر در گزارش 9 ویژگی یک مدیر موفق را مورد بررسی قرار داده است، در ادامه می خوانید که در واقع مدیریت نه در عنوان بلکه در رفتارها و کارکرد یک فرد نمود پیدا می‌کند. 

1-ارتباط واضح بین چشم انداز با عملکرد و انتظارات: ویژگی مدیران موفق

مدیران به برقراری ارتباط قوی مشغول هستند و این یک ویژگی ضروری برای آنهاست. یک مدیر بداند چه کسی است، چه ارزشی دارد و چه برنامه‌ای برای آینده دارد. یک مدیر باید به افرادی که برای او کار می‌کنند، اجرایی کردن انتظاراتش را طوری توضیح دهد که آنها تصویر واضح تر و بزرگ‌ تری از چشم انداز وی داشته باشند.

ویژگی مدیران موفق
ویژگی مدیران موفق

2-اتخاذ بهترین تصمیم در سریعترین زمان: ویژگی مدیران موفق

تفاوتی نمی‌کند یک مدیر صرفاً یک رئیس‌جمهور باشد یا مدیر یک شرکت کمپانی و سازمان .مدیران بابت توانایی‌های شان در قدرت تصمیم‌گیری مشهور هستند. آنها همچنین به این ویژگی شناخته می‌شوند که می‌توانند تصمیمات را در سریعترین زمان ممکن اتخاذ کنند. فکر می کنید چقدر سریع ؟ برخی می‌گویند یک مدیر واقعی به طور متناوب می‌تواند 30 تصمیم را در ۳۰ دقیقه اتخاذ کند با این وجود سوالی که مطرح می‌شود چنین است که چطور آنها می توانند به سرعت تصمیمات درستی بگیرند:

  •  آگاهی از هدف استراتژیکی نهایی که می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد.
  • تفکر درباره این که چگونه می‌توان گزینه ها را با هدف نهایی هم ردیف کرد.
  • فعال بودن به کمک دانش و تفکراتی که همراه فرد بوده است.
میخوام این مقاله رو بخونم
تبلیغات در بیمه عمر

 

میدانی ویژگی مدیران موفق چیه؟

 

3-بها دادن به دیگران: ویژگی مدیران موفق

یک مدیر موفق خیلی به ندرت خود را در مرکز توجه قرار می دهد آنها از همکاران و نیروهای خود قدردانی می‌کنند و این قدر شناسی را بابت کار سخت فداکاری و ازخودگذشتگی موفقیت و تلاش های دیگر مدیران از طریق رسانه‌ها جلسات سخنرانی ها و فضاهای این چنینی نشان می دهند. یک مدیر موفق همچنین از دیگران می خواهد ایده های خود را مطرح کنند تا دیدگاه‌های آنها هم شنیده شود و مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

4-آنها خودشان را در آخرین مرحله قرار می‌دهند: ویژگی مدیران موفق

مدیر موفق همان کسی است که از آنچه خودش می‌خواهد به نفع ما چشم پوشی می کند آنها از وقتشان پولشان انرژی و اعتبارشان و شاید حتی از غذای داخل بشقاب شان می گذرند تا اهداف جمع در اولویت قرار بگیرد وقتی مسئله این باشد یک مدیر تصمیم می‌گیرد آخرین نفری باشد که غذا می خورد. چنین مثالی را به همه زمینه‌ها تعمیم بدهید. این موضوع نشان دهنده مسئولیت پذیری یک مدیر در همه جنبه ها نسبت به افرادی است که در برابر آنها متعهد شده است. خلاصه کلام این که یک مدیر موفق همیشه دیگران را در اولویت قرار می دهد حتی اگر مجبور شود در ازای این ماجرا چیز های را قربانی کند.

 

5-مسئولیت ها را قبول میکنند، موفقیت‌ها را تقسیم: ویژگی مدیران موفق

یک مدیر موفق هیچ وقت عذر و بهانه نمی آورد و اگر برنامه ای طبق نقشه پیش نرفته تیم تحت مدیریت خود را قربانی نمی کند.آنها نیروهای خود را در برابر دیگران شرمنده نمی کنند آنها همه مسئولیت‌ها و تقصیرات را به گردن می گیرند و اگر یکی از اعضای تحت مدیریت ایشان اشتباهی انجام بدهد به طور خصوصی با او درباره این موضوع صحبت می‌کند. اگر همه چیز طبق برنامه ها پیش رفت و انتظارات بیش از سطح توقع برآورده شد آنها همه این موفقیت را به پای خودشان نمی گذارند در واقع آنها این موفقیت را با همه اعضای تیم خود که شانه به شانه و کنار هم کار کرده اند قسمت می‌کنند. شماره ۳ را به خاطر بیاورید مدیران موفق به دیگران بها می‌دهند.

میخوام این مقاله رو بخونم
خرده‌ فروشی

 

6-آنها حواسشان به همه هست : ویژگی مدیران موفق

یکی از جالب ترین ویژگی های مدیران موفق توانایی آنها در شناسایی نقاط قوت و ضعف خود و گروه تحت مدیریتشان است.آنها به ضعف هایشان اجازه پر و بال گرفتن نمی‌دهند و نمی‌گذارند این ضعف ها به دلیلی برای شکست تبدیل شوند. مدیران بزرگ فضایی رابسط می‌کنند که در آن کارمندانشان را به چالش یادگیری تشویق کنند.

 

ویژگی مدیران موفق
ویژگی مدیران موفق

7-تمرکز بر روی چطور و چرا: ویژگی مدیران موفق

یک مدیر موفق بر روی اعداد و ارقام و این که چه کار هایی کامل شده اند تمرکز نمی‌کند. وقتی 5 پروژه جدید در دست می گیرید قطعا اتفاق خوبی است اما مدیر بیشتر بر روی این نکته تمرکز میکند که شما چطور این پروژه‌ها را به دست آورده اید. چطور یک تیم در کسب این دستاوردها نقش داشته است. وقتی برای موفقیت یک تیم به آنها تبریک می‌گوید سپس برایشان توضیح می دهد که چرا و چطور موفق شده اند و این موفقیت را به دست بیاورند. تمرکز کردن بر روی چرا و چطور شناخت بیشتر و عمیق تری را منجر می‌شود.همچنین این موضوع به مدیر و تیم تحت هدایت او اجازه می‌دهد دریابند چه کارهایی را میتوانند برای تحقق بخشیدن به اهداف خود انجام دهند.

 

8-ریسک می کنند،بی پروایی نه…:ویژگی مدیران موفق

هر چیزی می‌تواند ارزش ریسک کردن را داشته باشد.در این مورد یک نکته وجود دارد. مدیران موفق ریسک پذیر نیستند. در واقع آنها ریسک پذیران محاسبه گر هستند.آنها اهمیت ریسک پذیری را می شناسند و مشتاق هستند تجربه های جدید به دست بیاورند حتی اگر در این تجربه ها شکست بخورند.ضمن این که آنها در حالی که به دل خطر می زنند مراقب هستند تا آینده همکاران خود را خراب نکند. آنها از دانش و آگاهی ، منابع و بینش خود برای این موضوع استفاده می کنند که آیا این ریسک ارزش دارد یا نه…

میخوام این مقاله رو بخونم
4 خطر در صورت انتخاب نکردن رسانه تبلیغاتی

 

9-مدیریت با مصداق و مثال : ویژگی مدیران موفق

بزرگترین مدیرها همان هایی هستند که راه میروند و حرف می‌زنند آنها قبل از دیگران دفتر کار خود را ترک نمی‌کنند آنها برای کسی شایعه نمی‌سازند تهمت نمی‌زنند و پشت سر او غیبت نمی کنند. آنها کار ها و دستاوردهای دیگران را تخریب می‌کنند. آنها معاملات سوال‌برانگیز نمی‌کنند.یک مدیر موفق در هر جایگاهی-سیاسی ، اجتماعی-فرهنگی سخت کار می کنند، امین است، شفاف کار می کند و با همه از موضع احترام برخورد خواهند کرد. برای ساختن اعتماد و کسب احترام آنها خودشان بهترین مصداق و مثال خواهند بود.

 

 

[btn btnlink=”https://academibime.com/category/all-contant/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ btnicon=”fa fa-home”]در صورت تمایل به سایر مطالب[/btn]

[btn btnlink=”https://academibime.com/life-insurance/” btnsize=”small” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]بیمه عمر نخرید..[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/producing-content-on-social-networks-to-attract-customers/” btnsize=”small” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تولید محتوا در شبکه های اجتماعی [/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/storesite/” btnsize=”small” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]فروشگاه سایت[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/three-exercises-for-sale/” btnsize=”small” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]سه تمرین برای فروش[/btn]

 

درصورت مایل به خواندن مطالب زبان اصلی

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است