تبلیغات در بیمه عمر

تبلیغات در بیمه عمر

تبلیغات در بیمه عمر تکنیکهای نوشتن نامه تبلیغاتی 

تبلیغات در بیمه عمر                          

تبلیغات در بیمه عمر در قسمت نخست این مقاله در شماره گذشته در مورد تکنیک های نگارش نامه تبلیغاتی پرفروش در زمینه بیمه های عمر و دستورالعمل‌هایی که مخاطب را از مرحله جلب علاقه به مرحله خرید بیمه نامه سوق می‌دهد صحبت شد:نخستین قدم در نوشتن یک نامه تبلیغاتی ، پرداختن به مزایا است ، و نه خصوصیات و ویژگیهای فنی! خصوصیات یک بیمه نامه ، واقعیت هایی در مورد مثلا زوایای فنی آن بیمه توصیف توصیف می‌کند ،

اما مزیت{فایده برای مشتری}همان امتیازی است که به مشتری تعلق میگیرد و نتیجه ای است که از خصوصیات فنی حاصل می شود. حال به ادامه مقاله می پردازیم:

خود را به جای خواننده نامه بگذارید

هنگام نوشتن یک نامه تبلیغاتی ، زحمت بی حاصل نکشید! تنها به نشستن پشت کامپیوتر و نوشتن خصوصیاتی که از نظر شما اهمیت دارند ، اکتفا نکنید. در عوض در جستجوی خصوصیاتی برآیید که مورد توجه مشتری احتمالی قرار می گیرند و در مورد نکاتی بنویسید که مشتری شما را برای خرید ترغیب خواهد کرد.

 

تبلیغات در بیمه عمر
تبلیغات در بیمه عمر

 

شما باید مخاطب نامه خود رابه دقت شناسایی کنید. یکی از بهترین روشهای ممکن آن است که خود را به جای مخاطب {خواننده نامه} قرار دهید و این بار زمانی که متن نامه خود را مینویسید، مانند یک مشتری فکر کنید؛نه مانند یک نویسنده یا فروشنده؛ بدین صورت همواره احترام بیشتری برای نیازهای مخاطب قائل خواهید شد و نامه ای خواهید نوشت که دارای حداکثر استفاده برای خواننده شما باشد.

بازار هدف خود را شناسایی کنید

یک مثل قدیمی می گوید: شما نمی توانید همه چیز برای همه کس باشید. این گفته به طور یقین در مورد فروش ، بیشترین مصداق را دارد.همچنین در مورد نوشتن یک نامه تبلیغاتی ، هرگز نخواهید توانست نامه ای بنویسید که از نظر همه کس جذاب باشد، زیرا گروه‌های مختلف مشتریان احتمالی ، سلیقه‌ها ، نیازها و خواسته های مختلفی دارند. بنابر این ، به عنوان نویسنده یک نامه تبلیغاتی ، نخست باید مخاطب خود را ، یعنی بخشی از بازار را که می خواهید بیمه های عمر خود را به آن عرضه کنید ، شناسایی نماییید و سپس دریابید که کدام ویژگی بیمه عمر پیشنهادی تان مورد علاقه خریداران آن بخش از بازار واقع خواهد شد.

میخوام این مقاله رو بخونم
ارائه محصول نامناسب

دلایل خرید خود را شناسایی کنید

قبل از نوشتن نامه تبلیغاتی خود ، بهتر است یکبار دلایل اینکه چرا مردم تمایل به خرید بیمه عمر پیشنهادی شما هستند را بررسی کنید. ما برای کمک به شما ، فهرستی در این زمینه تدارک دیده ایم که شامل ۱7 انگیزه ی مختلف برای خرید{که آنها را از میان ۵۵ نیاز پایه انسانی انتخاب کرده ایم} می باشد. به هرحال ، این فهرست کامل نیست ، اما شما را به فکر وا می‌دارد که برای چه کسی نامه می نویسید و چرا آن را مینویسید . پس به این فهرست توجه کنید ، اما فقط آن را نخوانید ، بلکه در مورد هر یک از مفاد آن فکر کنید و راه بهره‌برداری از آنها را در برنامه تبلیغاتی تان بیابید:

17 دلیل انگیزه

1-برای مورد علاقه قرار گرفتن  2-مورد تحسین قرار گرفتن  3-انجام دادن کار درست  4-احساس ارزش و اهمیت کردن  5-تولید درآمد   6-صرفه جویی در پرداخت پول  7-صرفه جویی در زمان  8-تسهیل کارها  9-احساس ایمنی  10-راحت بودن   11-متمایز بودن  12-خوشحال بودن  13-سالم بودن  14-ارضای حس کنجکاوی   15-بدون ترس زیستن  16-بدون حرص و طمع زیستن  17-بدون احساس گناه زیستن.

همانطور که گفتیم این‌ها تنها ۱۷ مورد از نیازهای ۵۵ گانه پایه و اساسی انسان است. می‌توانید با توجه بر تجربیات خود ، این لیست را تکمیل و تصحیح نمایید.

تبلیغات در بیمه عمر
تبلیغات در بیمه عمر

علت اصلی (پشت پرده) خرید بیمه عمر پیشنهادی تان را پیدا کنید

شما ادکلن می‌خرید تا خوشبو باشید ؟! خیر! این دلیل ظاهری برای خرید ادکلن است ، دلیل اصلی این است که شما میل دارید نظر اطرافیان و تحسین آنها را به خود جلب کنید. یا مثلا شما وسایل ورزشی خریداری می کنید تا سرگرم شوید و به باشگاه ورزشی می پیوندید تا سالم باشید.واقعیت این است که در پشت دلایل ظاهری هر خریدی، یک دلیل اصلی و واقعی نهفته است. پس از آن که به دلایل افراد برای خرید بیمه عمر پی بردید ، با رموز فروش نیز آشنا خواهید شد.تبلیغات در بیمه عمر

هنگامی که به این دلایل اصلی پشت پرده پی بردید لطفاً آنها را بنویسید و فورا در گاو صندوق خود قرار دهید! این ها به اندازه وزن کاغذ خود مثل طلا ارزش دارند. در نامه تبلیغاتی خود به این دلایل اشاره کنید و این را هم بنویسید که بیمه عمر پیشنهادی شما چگونه در رسیدن و مخاطب یا خواننده شما ، به آنها کمک می کند.تبلیغات در بیمه عمر

نوشته بلند در مقابل نوشته کوتاه

خوب یادم است که زمانی شعار تبلیغاتی یک سیگار را می خواندم که می گفت: مهم این نیست که طول سیگارتان چه اندازه است ، مهم آن است که تا چه اندازه کشیدن آن را طول می‌دهید! و این قاعده خوبی برای تعیین طول متن یک نامه تبلیغاتی است! به عبارت دیگر ، سوال این نیست که چند کلمه باید بر روی کاغذ آورده شود ،نکته این است که میزان اطلاعاتی که در اختیار خواننده می گذارید تا رسالت تبلیغاتی خود را به انجام برسانید، چقدرباید باشد.تبلیغات در بیمه عمر

سه عامل در متن نامه

به طور کلی ، طول متن یک نامه تبلیغاتی به سه عامل بستگی دارد:

میخوام این مقاله رو بخونم
آموزش فروش بیمه عمر

طول متن نامه

1-بیمه‌ای که قصد فروش آن را دارید: طول متن نامه شما در وهله اول ، به بیمه عمر پیشنهادی شما و آنچه در مورد آن میتوانید بگویید بستگی دارد.

مشتری احتمالی

2-مخاطب {مشتری احتمالی}شما: در وهله دوم ، طول نوشته ی شما به مخاطب شما بستگی دارد. دسته ای از آنها نیاز چندانی به اطلاعات متعدد ندارند و گرایشی نیز برای خواندن نوشته های بلند در خود احساس نمی کنند {این مورد بیشتر ، در مورد مشتریان احتمالی در شهری مانند تهران باید مورد توجه قرار گیرد. مردم در شهری مانند تهران اغلب اطلاعات نسبتا زیادی نسبت به بیمه‌های عمر دارند و از طرف دیگر ، به علت مشغله فراوان و دریافت نامه‌های متعدد تبلیغاتی از شرکت های تولیدی و خدماتی مختلف ، اهمیت زیادی به این‌گونه نامه‌ها نمی دهند و اغلب آنها، سر از سطل های کاغذ در می‌آورند!} اما دسته ای دیگر از مخاطبان در جست و جوی تمامی جزئیات بیمه عمر پیشنهادی شما بر می آیند و هر چه را که در اختیارشان بگذارید می‌بلعند.

تبلیغات در بیمه عمر
تبلیغات در بیمه عمر

هدف از نوشتن نامه تبلیغاتی

هدف از نوشتن نامه تبلیغاتی: سومین عاملی که طول متن نامه تبلیغاتی شما را مشخص می سازد ، هدف آن نامه است. اگر هدف شما تنها این است که سرنخی در اختیار مخاطب بگذارید ، نیازی به ذکر جزئیات نیست. از طرف دیگر نامه تبلیغاتی ای که انتظار گرفتن سفارش از آن را دارید ، بایستی تمامی جزئیات را در اختیار مخاطب خود قرار دهد تا بتوانند تصمیم لازم را اتخاذ کند. البته توصیه ما به شما اکیدا بر این است که از این گونه نامه ها به قصد متقاعد سازی مشتری به خرید بیمه عمر به هیچ عنوان استفاده نکنید ، هدف اصلی خود را فقط روی {متقاعد سازی مشتری به تنظیم قرار ملاقات حضوری با شما} قرار دهید.

میخوام این مقاله رو بخونم
9ویژگی مدیران موفق

اطلاعات کافی ارائه دهید

برای اینکه نامه تبلیغاتی شما، حداکثر مشتریان حائز شرایط را برای برداشتن قدم های بعدی {مورد انتظار شما} در جهت خرید از شما ، ترغیب کند باید دارای اطلاعات کافی باشد ، نه بیشتر و نه کمتر. برای تشخیص طول متن نامه تان ، تمام توجه خود را معطوف و متمرکز به روی مشتریان حائز شرایط خرید نمایید.اگر شما در مورد طول متن نامه خود ، دچار شک و تردید هستید ، بهتر است که اطلاعات اضافی در اختیار خواننده بگذارید ، اما اطلاعات شما نقص نداشته باشد.

طی یکی از  پژوهش‌های انجام شده ، تعداد زیادی از آگهی ها و متون تبلیغاتی مربوط به بیمه های عمر که از هر جهت مشابه بودند ، مورد مطالعه قرار گرفت و نتیجه نهایی از این قرار بود: طولانی ترین متون تبلیغاتی موثر ترین آنها هستند.!تبلیغات در بیمه عمر

به موازات آن،نتایج یک پژوهش نشان می دهند که هرچه بر میزان اطلاعات ارائه شده افزوده شده است،آگهی موفق تر بوده است.این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که هر زمان صاحب آگهی ، یکی از نکات اطلاعاتی مهم را در آگهی خود حذف می‌کند ، بلافاصله از میزان فروش کاسته می‌شود.از متون تبلیغاتی طولانی نهراسید و تا آنجا که لازم است حقایق مهم را در مورد بیمه عمر پیشنهادی تان در متن نامه خود بگنجانید.تبلیغات در بیمه عمر

نمایندگان تهران 

شاید آن دسته از نمایندگانی که در تهران فعالیت می‌کنند با مشاهده نتایج به دست آمده از این تحقیق ، متعجب شوند و این سوال در ذهن آنها شکل گیرد که چطور می‌توان در بازاری مانند تهران که اغلب مخاطبان ، زمان و حوصله مطالعه متون طولانی تبلیغاتی را ندارند ، چنین فاکتور را در نامه‌های تبلیغاتی خود ، لحاظ کنند ؟! جواب: استفاده از عناوین {تیتر های} ماهرانه و جذاب تبلیغاتی که مخاطب را به خواندن ادامه متن ترغیب می‌کند.

میخوام این مقاله رو بخونم
بررسی فقهی بیمه و پاسخ به اشکال های فقهی بیمه عمر

اما به یاد داشته باشید که مسئولیت نامه تبلیغاتی شما ، چیزی بیش از آن است که مخاطب خود را تنها وادار به فکر کردن در مورد بیمه عمر پیشنهادهای تان نماید.قدم بعدی ، متقاعد ساختن او به خرید از شماست و شما نمی توانید او را وادار به خرید کنید ، مگر آن که برای او شرح دهید که بیمه عمر شما چه خدماتی برای او انجام خواهد داد و چرا مفیدتر از محصولات رقبا ، واقع خواهد شد.

[btn btnlink=”https://academibime.com/why-should-we-ask/” btnsize=”large” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]چرا سوال بپرسیم؟[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/how-to-plan/” btnsize=”large” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]چطور برنامه ریزی کنم؟[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/how-to-plan/” btnsize=”large” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]اینفوگرافی در بازاریابی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/wonderful-words/” btnsize=”large” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]کلمات سحرآمیز در فروش[/btn]

با ما همراه باشید…

 

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

خوشحال میشیم که دیدگاه شما را درباره این مقاله بدانیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. pingback اهمیت مذاکره در فروش بیمه | تکنیک های مزاکره و فروش مستقیم در بیمه

  2. نویسنده سایت
    ۲:۴۹ ۱۳۹۷/۰۲/۲۶

    تبلیغات در بیمه عمر نقش مهمی دارد چرا که خیلی از مردم عادی هنوز به خوبی نمیدانند بیمه عمر دقیقا چیست