مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی

توسعه مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی  یکی از قدیمی ترین و عالی ترین دستاوردهای بشر محسوب می‌شود انسان اولیه همواره از دو کارکرد اصلی ارتباط یعنی کارکرد در جهت حفظ حیات و طلب یاری از دیگر انسان ها برای تامین نیازهای اولیه خود و همینطور ایجاد روابط و فعالیت‌های اجتماعی سود جسته است. همین امر زمینه‌سازی ایجاد زندگی اجتماعی و برقراری روابط بین انسان‌ها در طول تاریخ بشریت شده است

در این مقاله با ما همراه باشید در وب سایت آکادمی بیمه 

گوینده و شنونده خوبی نیستیم

اغلب ما انسانها در تعامل با یکدیگر یا گوینده خوبی نیستیم یا از هنر گوش کردن کم‌بهره یابی بهرایم و این دو ضربه اساسی تاثیر قابل ملاحظه ای در برقراری ارتباط با دیگران می‌گذارد. مهارت خوب سخن گفتن و سخن خوب گفتن و مهارت شنونده خوب بودن از کلیدی‌ترین مهارتها در برقراری روابط انسانی به شمار می‌رود. بسیار اتفاق می‌افتد که در شرایطی قادر به بیان درست افکار و احساسات خود نیستیم و در موقعیت یک منتقد توانایی به کار گیری از روشهای صحیح انتقاد را نداریم و در این مواقع است

که با بیان غلط افکار و احساساتمان آسیب جدی به روح و روان و عزت نفس طرف مقابل وارد کرده و چه بسا رابطه ای با ارزش را برای همیشه نابود میکنیم. از سوی دیگر در شرایطی که از ما انتظار بودن در جایگاه شنونده صبور و همدل می رود با ناگاهی و نداشتن این مهارت فرصت های طلایی ارتباط انسانی را از دست می‌دهیم به دست آوردن مهارت های ارتباطی کار ساده ای نیست و نیازمند کسب دانش و ممارست فراوان و مستمر است . آنچه را در این نوشتار می‌آموزیم لازم است گام به گام در روابط خود با دیگران در زندگی شخصی و کسب و کار با دقت و برنامه‌ریزی سعی در اجرای آن داشته باشیم.

میخوام این مقاله رو بخونم
آموزش فروش بیمه عمر

کسب دانش کافی نیست

در این خصوص صرف کسب دانش و اطلاعات کافی نیست چرا که کسب مهارت نیازمند به کارگیری دانش و اطلاعات است. هرچه در این حوزه دقت و مراقبت بیشتری نماییم نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. در این مسیر افرادی موفق تر هستند که از این مهارت بیشتر برخوردارند.نکته حائز اهمیت این است که در حوزه مهارت های ارتباطی ما نیازمند توسعه مهارتهای خود هستیم آموزش به تنهایی کافی نیست.

زیر آموزش معمولاً در یک فرایند زمانی کوتاه اتفاق می‌افتد ولی نهادینه نمی شود و بخش قابل ملاحظه‌ای دستخوش فراموشی می شود.در عرصه کسب و کار به ویژه در حوزه فروشندگی و بالاخست  فروشندگی بیمه عمر برقراری ارتباطات انسانی مهمترین و کلیدی‌ترین نقش را دارد. فردی که قادر به برقراری ارتباط نیز لحظات اول فرآیند فروش برسند را از دست می‌دهد.

اما چگونه و از کجا توسعه مهارت انسانی را آغاز کنیم ؟

مهارت ارتباطی هم مثل سایر مهارتها بخشی خدادادی و بخشی اکتسابی و آموختنی است. افرادی که قادر به برقراری ارتباط نیستند و یا شاید و برخی از رفتارهای غلط و ناآگاهانه فرصت‌های طلایی زندگی خود را از دست می‌دهند و به رغم اینکه میزان از توانمندی ها و مهارت های ارتباطی از طریق وراثت منتقل میشود ولی ما با کمک آموزش و تربیت صحیح و مستمر قادر به تقویت و توسعه این مهارت هستیم.

گامهای توسعه مهارت برقراری ارتباط

اولین قدم در توسعه مهارت‌های ارتباطی این است که بپذیریم حلقه واسطی که ارتباط برقرار می‌کند منفعل نیست. بپذیریم که با برقراری ارتباط انسانی رفتار تأثیرگذارترین خواهیم داشت. در دنیای امروز انسانی قدرتمندتر است که تاثیر گذار تر باشد.

میخوام این مقاله رو بخونم
فنون ارتباط موفق

قدم دوم

توجه به چگونگی رفتار و سخنان خود است این توجه به ما کمک می‌کند و نقاط ضعف خود را بشناسیم و با شناخت نقاط ضعف خود به مشکلات رفتاری و ارتباطی خود پی ببریم.

قدم سوم

کسب دانش و اطلاعات مورد نیاز این مهارت است با کسب دانش انتظار نمی‌رود افراد درونگرا برونگرا شود بلکه ابزاری به دست سرنوشت داده می‌شود که بتواند با دیگران ارتباط مثبتی برقرار کند احساسات خود را به شکلی صحیح بیان کند و تاثیری که می‌خواهد بر روی طرف مقابل بگذارد. عواملی چون سن جنسیت و تحصیلات در یادگیری و به کارگیری مهارت های ارتباطی موثر از. اما هیچ کدام مانع کسب مهارت نیست

مهارت های ارتباطی
مهارت های ارتباطی

علت شکست افراد

امروزه تحقیقات نشان داده و ۸۰ درصد افرادی که در کار خود شکست می خورند فقط یک دلیل برای آن دارند. آنان قادر نیستند به خوبی با دیگران رابطه برقرار کنند. بهره وری یک فرد در هر موقعیت شغلی از طریق کسب توانایی برقراری یک ارتباط خوب افزایش می‌یابد.مهارت های برقراری ارتباط یقین از رموز موفقیت در کار به شمار می رود به همین دلیل مرحله برقراری ارتباط در کسب و کار دشوارترین مرحله است.

برخی اعتقاد دارند ۹۰ درصد فروش در مرحله برقراری ارتباط اولیه اتفاق می‌افتد.برای آشنایی با نمایندگان با مهارتهای ارتباطی و فراهم ساختن زمینه توسعه مهارت در این سلسله مباحث ۵ مجموعه مهارتی زیر خواهیم پرداخت:

مهارت گوش کردن

مهارت گوش کردن مهارت ابراز وجود مهارت رفع تعارض مهارت حل مشکل اشتراکی و گزینش مهارت متناسب با موقعیت همه این مهارت ها از ابراز ابزارهای ارتباطی پایه و ضروری برای روابط انسانی اثربخش محسوب می‌شوند اما موانعی در برقراری ارتباط وجود دارد که لازمه به کارگیری مهارت ها توجه به آنها است.به عنوان آخرین و مهمترین موضوع بحث این نوشتار به موانع ارتباطی اشاره خواهیم داشت.

میخوام این مقاله رو بخونم
۶ راه برای تقویت هوش احساسی و هیجانی

موانع ارتباطی به چه معناست ؟

اغلب انسانها در تعاملات اجتماعی در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرد که با بیان یک جمله یا واژه خواسته یا ناخواسته رابطه مهم را از دست می‌دهیم. دلایل اصلی این است آن است که مردم سدها تنها و موانع ارتباطی را ناآگاهانه در گفتگوی خود وارد می‌سازند.مانع ارتباطی عاملی است که معنای یک رویداد مهم را به شکل دیگری نشان می‌دهد و فرد را در برقراری ارتباط و ادامه یک ارتباط دچار مشکل می‌سازد.

وقتی یک یا چند تن از افراد در حال تعامل گرفتار استرس و  فشار روانی باشند احتمال وقوع این موارد بیشتر می‌شود. به همین خاطر به فروشندگان بیمه به ویژه بیمه عمر آتیه می‌شود در شرایط روحی و روانی استرس زا  به سراغ مشتری نروند. اثرات ناگوار موانع ارتباطی بسیار زیاد و متنوع اند اما در اغلب  موارد یا عزت نفس طرف مقابل را کاهش می دهد و منجر به تحریک حالت دفاعی مقاومت و رنجش می‌شوند و یا به وابستگی گوشه‌گیری احساس شکست یا بی کفایتی می انجامد.

راه حل مشکل پیدا نمیشود

ضمن اینکه این  احتمال را نیز کاهش می‌دهد که فرد مقابل خود راه حل مشکل را بیابد. هر مانع  علاوه بر آنکه یک مسدود کننده احساس است. یعنی از احتمال اینکه فرد دیگر به شکل سازنده احساسات واقعی خود را بیان کند می‌کاهد اگر به طور مکرر به کار رود چون با خطر افزایش پیامدهای منفی همراه است می تواند به آسیب دائمی رابطه نیز منجر شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که این موانع قادر است تمام ابعاد زندگی و روابط فردی خانوادگی اجتماعی و شغلی را تحت تأثیر قرار داده و دچار آسیب جدی نماید توماس بردن این موانع را به عنوان دوازده بازدارنده پدیده ارتباط نامبرده است در برخی دیگر این نوشتار قبل از روز آشنایی با مهارت‌های ارتباطی به موانع ارتباطی خواهیم پرداخت.

میخوام این مقاله رو بخونم
کلمات سحرآمیز در فروش

 

[btn btnlink=”https://academibime.com/producing-content-on-social-networks-to-attract-customers/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تولید محتوا در شبکه های اجتماعی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/infographic-marketing/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]اینفوگرافی بازاریابی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/how-does-google-work/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]گوگل چطور کار میکند[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/advertising-on-life-insurance/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تبلیغات در بیمه عمر[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/shop/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]فروشگاه سایت[/btn]

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.