خلاقیت چرا و چگونه ؟

خلاقیت چرا و چگونه ؟

خلاقیت چرا و چگونه ؟

خلاقیت چرا و چگونه ؟

خلاقیت چرا و چگونه ؟ برای انکه بتوانیم در هر کاری ایده های خلاقانه ای بدهیم باید اصول کار های خلاقانه را بدانیم و سعی کنیم آن ها را رعایت کنیم. با ما همراه باشید در وب سایت آکادمی بیمه تا به اتفاق مقاله زیر را مورد بررسی قرار دهیم

تعریف خلاقیت : خلاقیت چرا و چگونه ؟

یک فکر یا ایده جدید که ترکیبی از ایده های قدیمی است را خلاقیت گویند. داشتن توانایی ساخت ایده های نو به توانایی شما در تشخیص ارتباط بین موارد ظاهرا غیر متجانس بستگی دارد خلاقیت یعنی کنار هم قرار دادن افکار و ایده هایی که تا قبل از این پنداشته می‌شد که به یکدیگر ربطی ندارند. این توانایی شماست که افکار مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید و یک ایده نو که مفید هم هست به وجود آورید.

آنگونه که به نظر می‌رسد ظاهرا مسئله ای وجود ندارد که نتوانید حل کنید هدفی وجود ندارد که نتوانید به آن برسید هیچ مانعی وجود که نتوانید از آن بگذرید اگر بدانید چگونه از قدرت خلاقیت مغز خود استفاده کنید تا هر مشکلی را مانند یک اشعه لیزر از زندگی خود جدا کنید و دور بیندازید.

 

شما خلاق هستید :خلاقیت چرا و چگونه ؟

خلاقیت به معنی اختراع یک چیز کاملاً جدید نیست ، بلکه به وجود آوردن یک سری ارتباطات همسو است. لازم نیست که حتما یک فرد خاص باشید تا خلاق باشید هر کسی میتواند خلاق باشد.این مهم نیست که شما کی هستید ، مهم این است که چگونه عمل می کنید. تنها چیزی که احتیاج دارید این است که برای مشکل خود چندین راه حل پیدا کنید نه اینکه خود را به اولین راه حلی که به نظرتان می رسد یا از همه ساده تر است محدود کنید. به خود اجازه بدهید که سرزنده، کنجکاو و انعطاف‌پذیر باشید.

میخوام این مقاله رو بخونم
مهارت های ارتباطی

روانشناسان معتقدند که خلق ایده در یک شخص به فعالیت‌های او بستگی دارد و این تفکر را ، تفکر هم بسته می نامند. این وابستگی به صورت مداوم و خطی نیست بلکه پرشی است.با به وجود آوردن ارتباط بین افکار و ایده های مختلف برای یک لحظه هم که شده باید نسبت به وضعیت موجود در خود شک و تردید ایجاد کنید. محدودیت برای خلاقیت کشنده است که به جای اینکه به جواب برسد باعث خفه شدن نطفه تفکر خلاق می شود. در پروسه یک تفکر خلاق همه مراحل ارزیابی میزان تردید ، غلبه بر آن و بها دادن به آن برای خلق یک ایده بزرگ بسیار مهم هستند.

یک پیش شرط مهم:خلاقیت چرا و چگونه ؟

همچنان که به بررسی افراد خلاق می‌پردازید یک چیز مشترک که در همه آنها خواهید یافت و آن عشق به کاری است که انجام میدهند.

آموزش و پروراندن خلاقیت:خلاقیت چرا و چگونه ؟

یک خبر خوب این است که خلاقیت یک مهارت و استعداد است که قابل یادگیری و پروراندن است پس برای افزایش مهارت خود تمرین کنید. با این مهارت می‌توانید رشد شخصی و حرفه ای خود را شتاب ببخشید. با افزایش مهارت های فکری و انجام تمرین های لازم برای شکوفایی خلاقیت میتوانید ارزش فعالیتهای خود را چند برابر کنید و به سرعت کمیت و کیفیت دستاوردهایتان افزایش می‌یابد.

خلاقیت چرا و چگونه ؟
خلاقیت چرا و چگونه ؟

هر روز تمرین کنید:خلاقیت چرا و چگونه ؟

اگر بخواهید جام قهرمانی تنیس را ببرید. هر چند وقت تمرین می‌کنید ؟ ماهی یکبار ؟ هفته ای یکبار ؟ روزی یکبار ؟

هرچند وقت یکبار باید از عضلات خلاقیت مغز خود را تمرین دهید تا دارای قدرت خلاقیت بالایی باشید ؟ ماهی یکبار؟ هفته ای یکبار؟ یا هر روز ؟

میخوام این مقاله رو بخونم
اینفوگرافیک بازاریابی

با یک دیدگاه متفاوت به قضایا بنگرید

همیشه یک دیدگاه متفاوت منجر به یک نوع آوری شده است. حال برای کارها و مسائل موجود می‌خواهید یک راه حل بهتر پیدا کنید پس آنها را بازسازی کنید یعنی اول کار یا حرفه یا مشکل خود را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید و برای حل مشکل یا یافتن راه بهتر برای انجام کار از یک راه متفاوت این اجزا را کنار هم بچینید.

به دنبال سوالات جستجوگر باشید:خلاقیت چرا و چگونه ؟

برای خلاق بودن یک ذهن کنجکاو نیاز دارید بدون تعداد زیادی سوالات چرا ؟ و چه میشد اگر ؟ نمی‌توانید یک دید خلاق به وجود آورید. برای به وجود آوردن چنین دیدی که اکثر افراد در همین زمینه دچار مشکل هستند مطمئن شوید که علاوه بر ظاهر هر چیزی به زیر پوسته و ماهیت آن هم نگاهی داشته باشید هیچ کاری را برای امتیاز گرفتن و مورد توجه قرار گرفتن انجام ندهید. سعی کنید به دنیا با چشمهای کنجکاوتری بنگرید. سعی کنید نظراتی پویا ارائه دهید و به آنها اکتفا نکنید ، سعی کنید هر چیز مهمی را از خود بپرسید چرا ؟ و ببینید چه اتفاقی می افتاد اگر این چنین می شد؟

بنابراین نباید خود را دست‌کم بگیریم چراکه راز موفقیت هر مجموعه ای، داشتن خلاقیت و ایجاد نگرشی نو در محیط پیرامون است.

 

[btn btnlink=”https://academibime.com/wonderful-words/” btnsize=”medium” bgcolor=”#fff” btnnewt=”1″]کلمات سحر امیز در فروش[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/infographic-marketing/” btnsize=”medium” bgcolor=”#fff” btnnewt=”1″]اینفوگرافی بازاریابی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/characteristics-of-an-insurance-agent/” btnsize=”medium” bgcolor=”#fff” btnnewt=”1″]تاثیر خصوصیات شخصیتی نماینده [/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/what-is-life-insurance/” btnsize=”medium” bgcolor=”#fff” btnnewt=”1″]بیمه عمر چیست؟[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/suggest-a-lot-of-options/” btnsize=”medium” bgcolor=”#fff” btnnewt=”1″]پیشنهاد گزینه های بیشتر[/btn]

میخوام این مقاله رو بخونم
اطلاعات کافی از مشتری نداریم

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.