مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

شناسایی عوامل کلیدی موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری 

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه این  عنوان مقاله جدید وب سایت آکادمی بیمه میباشد که در این هفته به بررسی شناسایی عوامل کلیدی موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری به ان میپردازیم لطفا تا اخر این مقاله با ما همراه باشید. با توجه به وضعیت موجود شرکت های بیمه در بیمه های عمر و تامین آتیه ،ضعف در مدیریت ارتباطات اثربخش و کارا با مشتریان باعث کاهش سهم بازار و سودآوری آنها خواهد شد. ابتدا باید با مروری بر ادبیات مدیریت ارتباط با مشتری و ضرورت آن در خدمات بیمه های عمر و تامین آتیه و همچنین مدل های گوناگون ارائه شده ، به شناسایی عوامل کلیدی موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری در خدمات بیمه عمر و تامین آتیه با توجه به نظر متخصصین این رشته پرداخته شود.

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه
مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

این عوامل شامل حمایت و پشتیبانی مدیران ارشد، استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری، افراد، فرهنگ ، فناوری اطلاعات ، مدیریت پروژه ، مدیریت تغییر، مدیریت دانش و سازماندهی می باشند. پس از شناسایی عوامل کلیدی موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری در خدمات بیمه عمر و تامین آتیه ، جهت درک کردن اهمیت هر یک از آنها به اولویت بندی این عوامل با توجه به نظر کارشناسان و مدیران در شعب شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه عمر و تامین آتیه پرداخته شده است که میزان اهمیت هر یک از این عوامل در موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری در خدمات بیمه عمر و تامین آتیه قابل چشم‌پوشی نیست.

میخوام این مقاله رو بخونم
استفاده از زبان بدن در بازاریابی

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

با گذر از اقتصاد سنتی و شدت یافتن رقابت در ابعاد نوین ، مشتری به صورت رکن اصلی و محور تمام فعالیت های سازمان درآمده است ، به نحوی که از دیدگاه رقابتی ، بقا و تداوم سودآوری سازمان ها در گرو شناسایی و جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود بیان می‌شود.

از طرفی پیشرفت ارتباطات ، سازمان ها را با انبوهی از مشتریان متفاوت و آنها را با گزینه های انتخابی بسیاری مواجه ساخته است که نتیجه آن اختیار بیشتر مشتریان و بی ثباتی بازار است. در دهه‌های اخیر ، چالش های زیادی در جهت بهینه کردن فرآیندهای تولید جهت پاسخگویی به رشد سریع تقاضا و استفاده از تکنیکهای بازاریابی برای بدست آوردن مشتریان بیشتر به وجود آمده است.

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

در محیط سخت رقابتی کنونی استفاده از روش‌های بازاریابی سنتی ، نارسایی زیادی را برای تولیدکنندگان و شرکت ها ایجاد می‌کند. در نتیجه ، مدیریت ارتباط با مشتری برای ایجاد یک رابطه خاص با مشتری و ایجاد ارزش بیشتر برای کالاها و خدمات ارائه شده توصیه می‌شود. و وفاداری مشتری و بازاریابی رابطه ای پایه‌های این نگرش را می‌سازند و مدیریت ارتباط با مشتری را به دیدگاه و استراتژی برای شرکت ها تبدیل می‌کنند. براساس تعریف گرن روس مدیریت ارتباط با مشتری عبارت است از {مدیریت بازاریابی رابطه ای برای مشتریان {یا کسب و کار} به کار گرفته شده باشد.}

اهمیت اصل شناسایی عوامل کلیدی موفقیت

شرکت های که در پیاده سازی و اجرای برنامه ها و سیستم های مدیریت ارتباط با مشتریان موفق بوده اند مزایای اقتصادی و غیر اقتصادی متعددی را کسب کرده اند. طرح‌ها و برنامه‌های مدیریت ارتباط با مشتریان در شرکتهای مختلف با اهداف مختلف می شوند. چنانچه این شرکتها در مجموعه اقدامات و فعالیت‌های خود به منظور توسعه مدیریت ارتباط با مشتریان قادر به شناسایی و تمرکز بر فاکتورهای کلیدی موفقیت ارتباط با مشتریان نباشند. 

میخوام این مقاله رو بخونم
اطلاعات کافی از مشتری نداریم

با ریسک بالایی اقدام به این کار کرده اند. موضوع فوق در مورد خدمات بیمه نامه عمر و تامین آتیه کاملا مصداق دارد ، در حال حاضر فروش و توسعه این خدمات در کشور چالش‌های زیادی دارد و شرکت های ارائه دهنده این خدمات با رشد فروش خود با مشکلات متعددی روبرو هستند. گرچه توسعه توانمندی ها و قابلیت های این شرکت ها در مدیریت ارتباط با مشتریان می تواند سهم بسزایی در غلبه بر این مشکلات ایفا نمایند. اما بی توجهی به عوامل کلیدی موفقیت که نقش مهمی در پیاده سازی موفق مدیریت ارتباط با مشتریان در این رشته کسب و کار دارد به سادگی منجر به زیان های مالی و غیرمالی ناشی از شکست در پیاده سازی این طرح ها می شود.

مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

با توجه به توضیحات فوق می‌توان ادعا نمود که شناسایی عوامل کلیدی موفقیت مدیریت ارتباط با مشتریان در خدمات بیمه عمر و تامین آتیه ، می‌توان با هوشمندی و به طور موفقیت آمیز اقدام به برنامه‌ریزی و توسعه توانمندی شرکت‌های ارائه دهنده این نوع خدمات نمود. با این شرکت ها قادر به استفاده موثر از مدیریت ارتباط با مشتریان به منظور جذب و حفظ مشتریان خود می شوند.

نتیجه گیری و پیشنهاد : مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری برای کسب مشتریان بیشتر جهت سود زیادتر طراحی شده است ، ممکن است متحمل هزینه‌های بالایی شود. شناخت اهداف مدیریت ارتباط با مشتری تاثیر بسزایی در موفقیت شرکتها در دستیابی به اهداف خود دارد. از جمله اهداف ارتباط با مشتریان می توان به افزایش سودآوری ، افزایش رضایت و وفاداری مشتریان و کاهش هزینه های پیدا کردن و حفظ مشتریان نام برد.

میخوام این مقاله رو بخونم
تبلیغات در بیمه عمر

مدیریت ارتباط با مشتری یک راهبرد کسب و کار است که با پیشرفت فناوری تقویت می‌شود و از طریق آن سازمانها به ایجاد ارتباطات سودمند بر پایه بهینه سازی ارزش دریافتی و ادراکی مشتریان می‌پردازند. همچنین با توجه به شکست زیاد پروژه‌های مدیریت ارتباط با مشتری که اغلب به دلیل عدم وجود اهدافی روشن و به کارگیری نادرست است ، شناسایی دلایل شکست و بالطبع عواملی که باعث موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری می شود می تواند شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه نامه عمر و تامین آتیه را در دست یابی به اهداف خود یاری رساند.

[btn btnlink=”https://academibime.com/we-do-not-have-customer-information/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]اطلاعات کافی از مشتری نداریم[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/contact-us/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تماس با ما [/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/nothing-is-impossible/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]هیچ چیز ناممکن نیست…[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/creativity-on-sale/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]خلاقیت چرا و چگونه؟[/btn]

 به شما پیشنهاد خواندن این مقاله را میدهیم

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.