اهمیت مذاکره در فروش بیمه

اهمیت مذاکره در فروش بیمه

اهمیت مذاکره در فروش بیمه

اهمیت مذاکره در فروش بیمه

اهمیت مذاکره در فروش بیمه بسیار بالا میباشد و بخاطر درخواست های کاربران وب سایت آکادمی بیمه   اقدام به نوشتن این مقاله در حوزه مزاکره نموده ایم . لطفا با ما همراه باشید خواسته و ناخواسته ، همه ما مذاکره می‌کنیم. مذاکره یکی از واقعیات زندگی ماست. همه در حال مذاکره هستیم. مذاکره ، وسیله ابتدایی رسیدن به خواسته هایی است که از دیگران انتظار دارید ، ارتباط متقابلی است که برای توافق میان مردم طراحی گردیده است.

جای تاسف دارد که بسیاری از فروشندگان بیمه ، در جریان فروش های خود ، هیچگونه اهمیتی به نقش مذاکره اصولی در پیشبرد فرایند فروش نمی‌دهند. چند بار تاکنون تلاش نمودید تا نظر موافق معاون یا مسئول امور بیمه یک اداره یا شرکت را جهت عقد قرارداد جلب کنید، ولی موفق نشده اید ؟ چند بار تاکنون سعی کرده اید تا مسئله قیمت بالاتر خود نسبت به رقبا را توجیح کنید: ولی مشتری متقاعد نشده است ؟ چند بار تاکنون، قبل ، بعد و حین جلسه گفت و گو با مشتری ، از خود پرسیده اید چه بهتر بود می‌گفتم ؟ چه بهتر بود می‌کردم ؟ چه بهتر است بگویم ؟ چه بهتر است انجام دهم؟

اهمیت مذاکره در فروش بیمه

مسئله مهم در تمامی مذاکرات فروش ، این است که تنها ، افرادی می‌توانند اهل مذاکره باشند که هم حاضر به باز نگری و هم قادر به دیدن (دنیای غیر از خود) باشند.اما لازم است بدانید که تفاوت بسیاری میان (مذاکره)، و مذاکره اصولی وجود دارد. صرف انجام عمل ، دلیل بر درست انجام شدن آن نیست : مگر اینکه آن عمل، اول درست انجام شود. یکی از غفلت های خطرناک و آسیب کننده و اختلال ساز ما ، این است که نفس انجام کارها را با درست انجام دادن آنها اشتباه می گیریم. بنابراین ، لازم است تا بتوانید (مذاکره) را به شکل اصولی آن بیاموزید.

میخوام این مقاله رو بخونم
بیمه عمر نخرید..

در مذاکره غیر اصولی ، اشخاص ، خود را در قضیه دو سویه ای گرفتار می‌بینند و بنابراین ، دوراه ، بیشتر نمی‌شناسند : قبول نظر طرف مقابل و تسلیم شدن و در غیر این صورت ، سرسختی و ایستادن بر مواضع خود ، مذاکره‌ کننده نرمش پسند که خواهان برخورد نیست برای رسیدن به توافق ، به راحتی امتیاز می‌دهد ، مترصد راه حل های دوستانه و مسالمت آمیز است و با این حال در پایان مذاکره ، احساس رنجش می‌کند. اما مذاکره کننده ای که بر موضع خود پافشاری می‌کند هر راه‌حل را در مضمون تحمیل اراده می‌بیند. به تصور او سماجت ، شرط پیروزی است. با آنکه فکر ذکرش پیروزی است کار او هم به مرارت می‌کشد.

اهمیت مذاکره در فروش بیمه

سایر روشهای متداول در مذاکره ، در حدفاصل این دو نهایت (سختگیری و نرمش پذیری) ، قرار می‌گیرند. در جریان یک مذاکره ، هم تحقق خواسته‌های شخصی مطرح است و ادامه دوستی و مسالمت با طرف مقابل.

حال تصور کنید شما یک مذاکره کننده نرمش پذیر و مشتری شما ، یک مذاکره کننده سرسخت باشد ، نتیجه چیست ؟ اینکه معامله یک طرفه به نفع مشتری انجام گرفته و شما در پایان جلسه ، فقط به قیمت حفظ روابط مسالمت‌آمیز با مشتری ،هر امتیازی که او خواسته را در اختیارش گذاشته اید ، واقعیت این است که در این حالت ، شما و مشتری ، هر دو صد درصد ، شکست خورده‌اید. زیر شما دیگر حاضر به معامله با چنین مشتری نخواهید بود. حال تصور کنید که برعکس این ماجرا اتفاق بیفتد. یعنی شما یک مذاکره کننده سرسخت و مشتری ، یک مذاکره کننده نرمش پذیر باشد. نتیجه را به قضاوت خودتان واگذار می کنم.

میخوام این مقاله رو بخونم
بازاریابی

 

اهمیت مذاکره در فروش بیمه
اهمیت مذاکره در فروش بیمه

اما راه حل سومی هم وجود دارد و آن ، مذاکره اصولی است.

در یک مذاکره اصولی ، ۵ معیار اساسی وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم:

1-موضع گیری نکنید.

2-اشخاص را از مسئله جدا کنید.

3-به جای مواضع ، به خواسته ها توجه کنید.

4-راه‌حل‌هایی را به سود طرفین ارائه دهید.

5-از معیارهای منطقی استفاده کنید.

البته ، حتی با رعایت 5 اصل نیز ، باز هم ممکن است شرایطی پیش آید که شما را دچار چالش نماید. مثلاً اگر مشتری ، بازهم پیشنهادات شما را قبول نکند و یا اهل دوزو کلک باشد و یا… عقاب باشید.

[btn btnlink=”https://academibime.com/how-to-plan/” btnsize=”medium” bgcolor=”#dd9933″ btnnewt=”1″]چطور برنامه ریزی کنم؟[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/contact-us/” btnsize=”medium” bgcolor=”#dd9933″ btnnewt=”1″]فرم تماس با ما[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/inappropriate-product/” btnsize=”medium” bgcolor=”#dd9933″ btnnewt=”1″]ارائه محصول نا مناسب[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/advertising-on-life-insurance/” btnsize=”medium” bgcolor=”#dd9933″ btnnewt=”1″]تبلیغات در بیمه عمر[/btn]

sorse

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.