اینفوگرافیک بازاریابی

اینفوگرافیک بازاریابی

استفاده از اینفوگرافیک در بازاریابی و تبلیغات بیمه

اینفوگرافیک بازاریابی

اینفوگرافیک بازاریابی اینفوگرافیک ها یا گرافیک های اطلاع رسان ، روشی نوین برای نمایش تصویری اطلاعات و داده‌های حجیم در مدتی کوتاه می‌باشد. معمولاً اینفوگراف در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها است ، استفاده می‌شوند. در این مقاله به تعریف اینفوگرافیک و دلایل استفاده از آن در بازاریابی بیمه های عمر پرداخته می شود.

استفاده از اینفوگراف باعث می شود بیننده با نگاهی کوتاه ، حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد ، به سادگی از طریق بصری (بینایی) دریافت کنند و حتی آن را بخاطر بسپارد! اینجاست که نقش حیاتی استفاده از اینفوگرافیک ها در بازاریابی و تبلیغات بیمه عمر که نیازمند ارائه حجم بالایی از اطلاعات در مدتی کوتاه و آن هم به شیوه‌ای بیادماندنی ظاهر می‌شود.

اینفوگرافیک بازاریابی
اینفوگرافیک بازاریابی

 

اولین اینفوگرافیک بازاریابی

بد نیست بدانید اولین اینفوگرافیک ها را می‌توان در نقاشی های داخل غارها که توسط انسان های نخستین کشیده شده اند یافت. با گذشت زمان و پیشرفت بشر، اینفوگرافیک ها جنبه علمی تر و کاربردی تری به خود گرفتند به گونه‌ای که اواخر سال ۱۴۰۰ میلادی ، لئوناردو داوینچی برای بیان ایده ها و تشریح مسائل علمی خود از اینفوگرافیک استفاده نمود. یکی از نخستین اینفوگرافیک های مدرن و کاربردی ، در کتاب اطلس سیاسی و تجاری ویلیام سیلوستر مورد استفاده قرار گرفت. این کتاب توسط هیستوگرام ها و چارت های میله ای ، اقتصاد انگلستان را در قرن ۱۸ میلادی توضیح داده بود. مغز ما علاقه زیادی به تحلیل و ذخیره اطلاعات به صورت بصری(دیداری بینایی) دارد. حتی ارتباط میان اشیا و اطلاعات را به شکل بصری خیره می کند و نه به شکل لغوی(از طریق کلمات).

میخوام این مقاله رو بخونم
آموزش فروش بیمه عمر

فهم آسان اینفوگرافیک بازاریابی

برای مثال به 3 لغت مداد ، تلفن و تلویزیون فکر کنید ، چه چیزهایی اول از همه به ذهنتان می‌آید ؟ آیا به حروف تشکیل دهنده این لغات فکر می کنید یا به شکل فیزیکی آنها ؟پس همانطور که مشاهده می‌کنید ، درک و یادگیری شکل فیزیکی و بصری داده ها و اطلاعات برای مغز ما ، به مراتب آسانتر از فهم شکل نوشتاری آنها است. اینجاست که اینفوگراف  با استفاده از انتقال اطلاعات به روش بصری ، سبب حک شدن اطلاعات در ذهن مخاطب می‌شود.

امروزه و در کلانشهرهای ایران  هر شهر به طور متوسط در هر روز ، در معرض بیش از  19 تبلیغ مختلف قرار می‌گیرد که در ماه به عدد تقریبی ۵۷۰ تبلیغ می‌رسیم که چیزی است شبیه بمباران تبلیغاتی افراد! در این میان ، نمایندگان بیمه بسیاری را مشاهده می‌کنید که از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی نظیر تراکت ، کارت ویزیت و بروشورهای ساده که سرشار از متن های بلند بالا و بی سر وته هستند برای تبلیغات بیمه نامه های خود استفاده میکنند.

روش های جدید اینفوگرافیک بازاریابی

این در حالیست که مردم این روزها جذب تبلیغاتی می‌شوند که در کمترین زمان ممکن ،  مفیدترین اطلاعات را آنهم به شکل به یادماندنی عرضه می کنند. بنابراین برای موفقیت در تبلیغات بیمه در بازار امروزی می‌بایست صرفاً به دنبال روشهایی باشید که بتوانید حجم وسیعی از اطلاعات را در قالب محتوای تصویری به بیمه‌گذار بالقوه خود ارائه نمایید. یکی از این روشها استفاده از همین اینفوگرافیک ها می باشد. جالب است که اینفوگرافیک ها نه تنها در تبلیغات چاپی بیمه‌نامه‌های شما بلکه در تبلیغات اینترنتی شما نیز می توانند جایگاهی بسیار ویژه داشته باشند این روزها اینفوگرافیک ها به طور گسترده در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند و حجم وسیعی از بازدیدکننده را برای وب سایت‌ها به ارمغان آورند. در ادامه به ۵ دلیل اینکه چرا باید از اینفوگرافیک ها در بازاریابی و تبلیغات بیمه نامه‌های خود و به خصوص بیمه عمر استفاده نمایید اشاره می‌کنیم

میخوام این مقاله رو بخونم
بیمه عمر نخرید..

1-یادگیری به صورت تصویری رایج‌تراست:اینفوگرافیک بازاریابی

بر اساس یافته های به دست آمده ، ۸۳ درصد یادگیری انسان ها از طریق محتوای تصویری حاصل می شود. حال عجیب است که چرا اغلب نمایندگان بیمه در تبلیغات خود ، بیشتر بر روی حجم بیشتر کلمات در بروشورها و کاتالوگ های خود تأکید دارند تا بر روی تصاویر و نمودارها بدین ترتیب استفاده از محتوای تصویری در استراتژی بازاریابی ضروری می باشد.

2-اطلاعات باحجم کمتر،بیشترخوانده میشوند:اینفوگرافیک بازاریابی

مشتریان امروزی به علت کمبود وقت ، نمی تواند حجم بالایی از اطلاعات مندرج در کاتالوگ ها و بروشورها و تراکت های تبلیغاتی بیمه های شما را مطالعه نمایند و مکررا به دنبال آن دسته از محتوایی هستند که با حجم کمتر ، اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهد. آن دسته از نمایندگان بیمه و کارگزارانی که بتوانند این خواسته مشتریان بالقوه را جوابگو باشند در میان رقبای خود جایگاه بهتری خواهند داشت.

3-در اینفوگرافیک هانام برندهانیزذکرشده وبه یادمی ماند:اینفوگرافیک بازاریابی

تا به حال نمایندگان بیمه زیادی را دیده ایم که بودجه سنگینی را بابت درجه بیلبوردهای تبلیغاتی نمایندگی ، کارگزاری یا شرکت خدمات بیمه ای خودشان در سطح شهر محل فعالیت‌شان ، صرف نموده اند. این در حالی است که مخاطبان این بیلبوردها ، تنها چیزی را که ممکن است به یاد بسپارند ، نام شرکت بیمه ای مربوطه و نه کد نماینده مربوطه است! بنابراین زمانی که آن مشتری در زمانی در آینده آماده خرید یک بیمه نامه خاص می شود ، به احتمال بسیار قوی به سایر نمایندگان همان شرکت بیمه مراجعه خواهد نمود زیرا او به خاطر نمی‌آورد که کدام نماینده بود که ان بیلبورد را 8 ماه پیش در فلان میدان شهر نصب کرده بود.

میخوام این مقاله رو بخونم
مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

اما دراینفوگرافیک، ترکیبی از اطلاعات حیاتی شامل کد و نام نماینده مربوطه در قالب محتوای تصویری که به احتمال بسیار قوی در ذهن مخاطب باقی می‌ماند ارائه می‌شود. بنابراین اینفوگرافیک ها ابزارهای فوق العاده برای خلق برندینگ برای نمایندگان بیمه فراهم می آورد

4-هنگامی که کلمات،موثرنیستندنقش اینفوگرافیک هاپررنگ ترمی شود:اینفوگرافیک بازاریابی

همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد این روزها مردم به دلیل بمباران های تبلیغاتی و البته نداشتن وقت کافی از تبلیغات مبتنی بر کلمات و سیاه مشق‌های برخی از نمایندگان ، فراری هستند. اینجاست  که می توانید گرافیک را جایگزین بسیار مناسب برای تبلیغات متنی سنتی طلقی نمود.

5-اینفوگرافی ها می توانندمخاطب راتشویق به انجام کاری نمایند:اینفوگرافیک بازاریابی

محتوای اینفوگرافیک ها به گونه ای است  که می‌توانند مخاطبان خود را برای برقراری تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی شما تشویق نمایند و یا به طور غیرمستقیم به معرفی بیمه نامه ها و خدمات بیمه‌ای زندگی کارگزاری یا شرکت خدمات بیمه ای شما بپردازند در ادامه نمونه بروشور اینفوگرافیک بیمه پاسارگاد که مورد توجه نمایندگان قرار گرفته است را مشاهده می‌کنید این بروشور توضیحاتی را در خصوص بیمه عمر و تامین آتیه با استفاده از آمار و تصاویر و به شکلی جذاب در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

در این اینفوگرافیک به صورت ساده با مزایا ، پوشش ها از دیگر ویژگی های این بیمه آشنا می شویم.

درصورت میل به مطالعه سایر مقالات میتوانید دکمه زیر را فشار دهید

[btn btnlink=”https://academibime.com/news-page/” btnsize=”medium” bgcolor=”#1e73be” btnnewt=”1″ btnicon=”fa fa-home”]سایر مقالات[/btn] [btn btnlink=”https://academibime.com/wonderful-words/” btnsize=”medium” bgcolor=”#2a79bf” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]کلمات سحرآمیز در فروش[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/storesite/” btnsize=”medium” bgcolor=”#2a79bf” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]فروشگاه سایت[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/three-exercises-for-sale/” btnsize=”medium” bgcolor=”#2a79bf” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]سه تمرین برای فروش[/btn]

میخوام این مقاله رو بخونم
خلاقیت چرا و چگونه ؟

[btn btnlink=”https://academibime.com/why-should-we-ask/” btnsize=”full” bgcolor=”#1e73be” btnnewt=”1″ btnicon=”fa fa-question-circlequestion-circle”]چرا باید سوال کنیم[/btn]

 

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):