اشتباه ما در گوش دادن ، چگونه به طور موثر گوش کنیم؟

اشتباه ما در گوش دادن ، چگونه به طور موثر گوش کنیم؟

درست گوش کنید تا راحت بفروشید

درست گوش کنید تا راحت بفروشید عنوان مقاله ای است که در این قسمت در خدمت دوستان هستیم در این مقاله سعی شده دید درستی از صحیح گوش دادن را به دوستان عزیز گفته شود با ما همراه باشید در آکادمی بیمه

 

 

حس شنوایی یک انسان عادی از بدو تولد فعال است. کودک قبل از آشنایی با سایر مهارت های ارتباطی (سخن گفتن ، خواندن و نوشتن) با مهارت گوش کردن آشنا می‌شود و از این طریق  به برقراری ارتباط با محیط پیرامون خود می‌پردازد. شاید به همین خاطر است که گوش کردن را امری بدیهی مسلم و بی‌نیاز از آموزش و بهسازی تلقی می‌کنیم.

اگر توجه کرده باشید عموماً در کلاس های آموزش رسمی ، از دوره پیش دبستانی گرفته تا سطح آموزش عالی ، برنامه مدون و منظمی برای آموزش این مهارت مهم ارتباطی وجود ندارد و این در حالی است که در تمامی مناسبات اجتماعی ، درست گوش کردن به گفته های طرف مقابل نقش بسیار مهمی در درک متقابل و ایجاد حسن تفاهم ایفا می‌کند. طبیعی است که وقتی گیرنده نتواند درک درستی از پیام ارسالی داشته باشد ، نمی‌تواند پاسخ مناسبی ارائه کند و در نتیجه حلقه ارتباط از هم گسیخته می شود.

شیوه کشورهای پیشرفته:درست گوش کنید تا راحت بفروشید

امروزه کشورهای پیشرفته صنعتی بر برقراری ارتباط موثر به عنوان ابزاری برای کسب موفقیت های فردی و شغلی تاکید فراوان دارند. شکل‌گیری و شیوع سریع مباحث تازه ای مانند “زبان بدن” یا “تن گفتار” نیز نشان دهنده اهمیت توجه به مقوله ارتباط است.همانند اکثریت دیگر مطالب و دوره‌های آموزشی ، کسب مهارت در این زمینه صرفاً با مطالعه یا شرکت در کلاسهای حضوری حاصل نمی‌شود.

میخوام این مقاله رو بخونم
آینده فروش بیمه های عمر

قبل از هر چیز باید این باور نادرست که “همه ما گوش داریم و می شنویم، پس گوش کردن نیازی به آموزش و یادگیری ندارد” را از بین ببریم و آن را به عنوان فعلی که انجام صحیح و ماهرانه آن (مثل هر فعل دیگر) نیازمند فراگیری تکنیک های مربوطه و تمرین و ممارست است بپذیریم. سپس باید این تکنیک‌ها را مرتباً در عمل پیاده کنیم تا در اثر تکرار به تدریج به شکل عادت برآیند. مسلماً اگر به یقین برسیم که گوش کردن موثر در زندگی ما تاثیر مثبت دارد ، تلاش بیشتر و آگاهانه تری برای بهبود این مهارت انجام خواهیم داد.

بی توجهی به گوش دادن:درست گوش کنید تا راحت بفروشید

گوش کردن از جمله مهارت های ارتباطی است که معمولاً مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد. خواندن ، نوشتن و صحبت کردن مهارت هایی هستند که در دوران تحصیل رسما آموزش داده می‌شوند ، اما به ندرت می توان کسی را پیدا کرد که در زمینه گوش کردن آموزش رسمی دریافت کرده باشد. تحقیقات انجام شده این خلاء آموزشی و تربیتی را بیشتر نمایان می‌کنند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر ما در هر ساعت بیداری حدود ۵۰ دقیقه را صرف برقراری ارتباط می‌کنیم که از این مقدار زمان ، ۱۵ دقیقه صرف خواندن یا نوشتن ، ده دقیقه صرف صحبت کردن و ۲۵ دقیقه صرف گوش کردن می‌شود.*درست گوش کنید تا راحت بفروشید*

به نظر شما عجیب نیست که ما نیمی از زمان ارتباط و صرف گوش کردن می کنیم اما تلاشی برای بهبود و توسعه منظم این مهارت انجام نمی‌دهیم ؟ البته کسانی که این کار را انجام می دهند به خوبی از منافع آن از جمله ، بهره وری بالاتر ، یادگیری سریعتر ، پیدا کردن مشاغل بهتر ، ترفیع بیشتر و روابط بهتر با دیگران بهره‌مند می‌شوند.

میخوام این مقاله رو بخونم
ده جمله ای که در محل کار نباید استفاده کرد

گوش دادن در تعیین مرگ و زندگی:درست گوش کنید تا راحت بفروشید

علاوه بر این ، بسیاری از مواقع پیش می آید که گوش کردن نقش تعیین کننده ای در حفظ سلامتی جسمی و حتی تعیین مرگ و زندگی ، ایفا می‌کند. ممکن است شغل شما به گونه ای باشد که مسئله گوش کردن در مرگ زندگی شما نقشی نداشته باشد اما واقعیت این است که هر یک از ما در طول روز و موقعیت‌های مختلفی قرار می‌گیریم و در صورت درست گوش نکردن ممکن است سلامتی خود را به خطر اندازیم.

به عنوان مثال ، هنگام رانندگی ، عبور از یک خیابان شلوغ ، کار با ماشین آلات صنعتی و بسیاری از فعالیت های دیگری که در دنیای تکنولوژیک و صنعتی امروز انجام میدهیم هر لحظه این احتمال وجود دارد که درست گوش نکردن ، ما را با خطر مواجه کند ، از طرفی اگر بدانید که درست گوش نکردن می‌تواند موجب بروز اشتباه در انجام کارها ، تاخیر در گرفتن ترفیعات شغلی  ، یا ضعف در برقراری ارتباط با دیگران شود آیا باز هم فکر میکنید که  تلاش برای بهبود این مهارت ارزش چندانی ندارد؟*درست گوش کنید تا راحت بفروشید*

درست گوش کنید تا راحت بفروشید
درست گوش کنید تا راحت بفروشید

 

مهارت در گوش کردن تنها وجه تمایز میان یک شرکت بزرگ و یک شرکت کوچک است.

                                                                                                           “لی لاکوکا”

تصورات اشتباه در مورد گوش کردن:درست گوش کنید تا راحت بفروشید

بسیاری از افراد نظرات بسیار نادرستی در مورد نحوه عملکرد خود در گوش کردن دارند و از آنجا که فکر می‌کنند مشکلی در گوش کردن ندارند تلاشی برای بهبود این مهارت انجام نمی‌دهند در واقع دلیلی ندارد! وقتی انها ندانند که گوش کردن آنها خراب است ، ضرورتی برای تعمیر آن نمی‌بینند. شناخت تصورات نادرست در مورد گوش کردن به شما کمک می کنند که از آنها اجتناب کنید:

میخوام این مقاله رو بخونم
مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

اشتباه اول: گوش کردن مشکل من نیست!:درست گوش کنید تا راحت بفروشید

افراد عموما بر این باورند که بهتر از اطرافیان خود گوش می‌کنند و در واقع ، این کارفرماها ، همکاران ، اعضای خانواده و دوستان آنها هستند که در گوش کردن موثر مشکل دارند ، نه خود آنها.*درست گوش کنید تا راحت بفروشید*

اشتباه دوم: گوش کردن و شنیدن فرقی باهم ندارند!:درست گوش کنید تا راحت بفروشید

شنیدن پیش نیاز گوش‌کردن است. اگر قادر به شنیدن نباشید نمی‌توانید مفهوم پیام های شفاهی را درک کنید. به عبارت دیگر برخورداری از موهبت خوب شنیدن به معنی شنونده خوب بودن نیست چراکه خوب گوش کردن به معنی درست شنیدن کلمات نیست. در واقع ، بسیاری از افرادی که شنوایی خوبی دارند شنونده خوبی نیستند. یک شنونده خوب باید قادر باشد معانی واژه ها و مقصود اصلی از ادای آنها را درک کند. زمانی می‌توانیم بگوییم که ارتباطات مابادیگران موثرترند که درک مشترکی از معانی کلمات داشته باشیم.

اگر کسی چیزی به شما بگوید و شما آن را درست نفهمید در واقع هیچ ارتباطی بین شما و او برقرار نشده است. ارتباط زمانی برقرار می‌شود که علائم باعث ایجاد معانی مشترک شوند که گفته‌های گوینده با برداشتهای شنونده یکسان باشند. گوش کردن اثربخش بدان معناست که شنونده باید منظور گوینده را درک کند. می توان گفت که تفاوت میان شنیدن و گوش کردن در این است که شنیدن صرفاً به معنی دریافت صدا و گوش کردن به معنی معنا بخشیدن به آن صدا است. شنیدن انفعالی و گوش کردن اثربخش مستلزم درک تفاوت و میان معنی این واژه است.

میخوام این مقاله رو بخونم
4 خطر در صورت انتخاب نکردن رسانه تبلیغاتی

مقاله مشابه در….

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.