مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

بهترین معیارها برای مدیریت

 

مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی  و داشتن برنامه‌های تجاری عملاً بیهوده است.تاجران باید بدانند که چه فاکتورهایی در تجارت آنها موفقیت محسوب می‌شود و نیز باید بتوانند آنها را اندازه گیری کرده و تفاوت میان مقادیر اندازه گیری شده ، معیارهای تعیین شده و شاخص ها را بررسی کنند. برای بازاریابی ترکیب سه عامل زیر میتواند به عنوان نقطه شروع در نظر گرفته شود:

آگاهی از وضعیت رقبا در مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

تعیین نتایج مورد انتظار و منابع مورد نیاز برای رسیدن به آنها

تعیین فاکتورهای موفقیت و معیارهای متناسب با آن اهداف

مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی
مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

اندازه گیری برای چیست ؟:مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

اندازه ها در زندگی همه ما نقش مهمی دارند. برای مثال تعداد ضربان‌قلب ، موجودی حساب بانکی ، وزن بدن ، مقدار بنزین اتومبیل و…

اگر به این اعداد و ارقام توجه نکنیم خود را به موقعیت های خطرناک مانند حمله قلبی ، چک برگشتی یا تمام شدن بنزین اتومبیل نزدیک کرده ایم.در دنیای تجارت نیز مشابه همین مسئله صادق است و اگر شرکتی فاکتورهای مهم پیشرفت خود را تشخیص ندهد یا آنها را ردیابی نکند ، احتمال ریسک خود را در تجارت بالا برده است.

با کمک معیارهای دقیق و منطقی می‌توان روش کار مناسب را تشخیص داد و برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی کرد.به این ترتیب نیرو و تلاش افراد متمرکز می شود و ضریب اشتباهات پایین می آید. اندازه گیری در واقع سبب می‌شود که بخش بازاریابی مانند چشم و گوش یک شرکت عمل کند. 

میخوام این مقاله رو بخونم
اطلاعات کافی از مشتری نداریم

مسئله مهم دیگر آن است که ایجاد معیارها و ردیابی‌ نتیجه ها نقش مثبتی در توجیه مدیران دارد و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت خواهد شد. این در حالی است که طی تحقیقات انجام شده تنها ۳۸ درصد از مدیران اجرایی در شرکت خود از این معیارها استفاده می‌کنند و از این تعداد ۱۶ درصد از عملکرد بازاریابی شرکت راضی نبوده اند. اما درصد نارضایتی در بین گروهی که معیار خاصی را دنبال نمی‌کنند ، به ۲۸ درصد می رسد به این ترتیب می توان گفت که اندازه‌گیری سبب بالارفتن ارزش کار بازاریابی می شود.

تعریف معیار در مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

کلمه معیار ممکن است برای افراد ناآشنا با این مفهوم قدری ابهام داشته باشد برای درک بهتر معنای این کلمه اصطلاحات زیر را تعریف میکنیم: مقادیر اندازه گیری شده: مجموعه مقادیر به دست آمده طی یک بررسی مانند اعداد و ارقام ، نسبت ها و درصد های مربوط به یک شرکت.

معیارها : نکات قابل اندازه گیری برای تشخیص درجه نزدیکی به اهداف رکوردها و شاخص ها مقادیری که شرکت های دیگر به آنها رسیده اند و باید در تعیین معیارهای شرکت در نظر گرفته شوند.

Mangement
Mangement (5)

سه مفهوم برای انتخاب معیارهای بازاریابی

برای شناسایی فاکتورهای موفقیت و معیارهای اندازه گیری آن ابتدا باید درک درستی از اهداف شرکت خود داشته باشید. شرکت تازه تاسیسی که به دنبال وارد کردن جنس خود به بازار است مسلما اهداف متفاوتی نسبت به شرکت بزرگی دارد که می‌خواهد در روابط نزدیکتری با مشتریان خود برقرار نماید. اما تمام افرادی اما تمام افرادی که قصد انتخاب معیارهایی برای سنجش عملکرد بازاریابی دارند باید عواملی را در نظر بگیرند که اثرات مثبت سه مفهوم زیر را داشته باشند:

میخوام این مقاله رو بخونم
پیشنهاد گزینه های زیاد

جذب مشتری ، حفظ مشتری ، کسب درآمد

اولین وظیفه بخش بازاریابی توانمند کردن یک تشکیلات برای جذب مشتری است. بدون مشتری ، نه درآمدی وجود دارد و نه تجارتیجذب مشتری شرکت را برای بالا بردن حجم کارهای تجاری خود تقویت خواهد کرد.

وسعت توزیع در مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

دومین وظیفه بخش بازاریابی حفظ مشتریان فعلی شرکت و افزایش و فعال کردن هر چه بیشتر آنهاست.این بخش از کار ممکن است قدری مشکل تر باشد و نیاز به سرمایه گذاری داشته باشد زیرا مشتریانی که به سختی از این در وارد شده اند ، به آسانی از در دیگر خارج می‌شوند!مشکلات و مسائل زیادی وجود دارند که قدرت شما را در این بخش محدود می‌کنند. اما معیارهای زیر شما را برای اندازه گیری عملکرد شرکت در حفظ مشتری یاری می‌کند:

میزان فروش های دایمی و مقطعی

تعداد مشتریان

سرعت رشد فروش

تعداد مشتریان تازه جذب شده

میزان وفاداری و دفاع مشتریان از شما

سومین وظیفه مهم در مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

سومین وظیفه بخش بازاریابی حضور در بازار و کسب درآمد است.

تا سال ۱۹۷۰درآمد شرکتها تنها از روی مبالغ دریافتی و اسناد شرکت محاسبه می‌شد.اما امروزه سرمایه‌های نامحسوسی مانند خصوصیات و توانایی های ذهنی و فکری افراد ، مشتریان با ارزش ، امتیازات کسب شده و حس رضایتمندی مشتریان و…. جزء درامدها محسوب می شوند و می‌توانند اثر مثبتی روی عملکرد شرکت داشته باشند.بازاریابان حرفه ای برای بالا بردن درآمدها و حضور در بازار از معیارهای زیر کمک می‌گیرند:

میزان سود

مشتریان با ارزش

درصد مقبولیت محصولات جدید شرکت

میخوام این مقاله رو بخونم
9ویژگی مدیران موفق

تعداد طرفداران محصولات شرکت

با توجه به ساختار شرکت برای بدست آوردن حداکثر کارایی و سود باید مجموعه ای از معیارها انتخاب شود و دنباله ای از اعمال به طور پیوسته برای کنترل ، آنالیز و گزارش عملکرد ، انجام گیرد.به این ترتیب در طول زمان ، اطلاعات با ارزشی به دست می‌آید که نشان خواهد داد:

سوالات مهم در مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

کدام یک از تاکتیک های بازاریابی موثرترند ؟

کدام بخش از افراد پتانسیل خرید بیشتری دارند ؟

کدام مشتریان سود بیشتری را عاید شرکت کرده‌اند ؟

و در کل عملیات فروش چگونه انجام میشود ؟

نکته مهم دیگر آن است که این معیارها در اثر گذشت زمان قابل تغییرند. با رشد شرکت و بازار کار ، بازاریابان نیز باید بررسی مجددی روی معیارهای خود انجام دهند و با آنها را با اهداف جدید سازگار کنند.

رقبای شما ممکن است شاخص ها و رکوردهای بالاتری دست یابند و معیارهای شما دیگر قابل قبول نباشند. بعضی از معیارها کهنه میشوند و روشها و معیارهای جدیدی برای اندازه گیری به وجود می آیند.کار کردن بدون معیار مانند راه رفتن با چشمان بسته است.

بدون اندازه‌گیری، تصمیم‌گیری در رابطه با تغییرات و روش های جدید بسیار سخت خواهد بود. اما استفاده درست از اندازه ها ، راهنمای شما برای گسترش حضور در بازار و جذب مشتریان خواهد بود بسیار متنوع خواهد بود و شما را برای کسب شاخص‌ها و رکوردهای جدید توانمند خواهد کرد.

[btn btnlink=”https://academibime.com/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ btnicon=”fa fa-home”]صفحه اصلی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/wonderful-words/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ btnicon=”fa fa-star”]کلمات سحرآمیز در فروش[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/why-should-we-ask/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ btnicon=”fa fa-question-circle”]چرا سوال بپرسیم؟[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/three-exercises-for-sale/” btnsize=”medium” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]سه تمرین برای فروش[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/producing-content-on-social-networks-to-attract-customers/” btnsize=”medium” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تولید محتوا برای فروش[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/advertising-on-life-insurance/” btnsize=”medium” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تبلیغات در بیمه[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/wonderful-words/” btnsize=”medium” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]کلمات سحرآمیز در فروش[/btn]

میخوام این مقاله رو بخونم
بیمه عمر نخرید..

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.