مولفه های هوش مدیریتی

مولفه های هوش مدیریتی

مولفه های هوش مدیریتی ما را با سبک جدیدی از مدیریت آشنا میکند که میتوانیم با استناد کردن به این نوع هوش های مدیریتی گفت که هر شخص میتواند….  لطفا در ادامه مقاله با ما باشید در وب آکادمی بیمه با مقاله مولفه های هوش مدیریتی

هوش مدیریتی در مولفه های هوش مدیریتی

برای موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار باید بتوانیم بر خودمان مدیریت قوی داشته باشیم و برای این مهم پنج هوش را با نگاه جامعه نگری به کار گیریم.

هوش ریاضی-منطقی چیست ؟

شاید شما هم تصویر یک کودک باهوش ، کم حرف با یک عینک گرد بزرگ روی صورت را که در اکثر فیلم ها و داستان های کودکان به عنوان مغز متفکر و نابغه کوچک معرفی می‌شود را به خاطر داشته باشید. این تصویری است که البته به طور اغراق آمیزی ، هوش ریاضی-منطقی را نمایش می دهد.

هوش منطقی-ریاضی بیش از هر نوع هوش دیگری شناخته شده است. این هوش به توانایی ذهنی ما در تفکر منطقی و حل مسئله برمی‌گردد. این هوش اغلب توانایی کلامی وابستگی ندارد یعنی ممکن است با یک فرآیند ذهنی دقیق و البته سریع ، نظم منطقی بین اجزای یک مسئله را کشف کنیم و قبل از اینکه بخواهیم مراحل پردازش ذهنی خود را توضیح دهیم ، مسئله را حل کرده باشیم.

حل مسئله در مولفه های هوش مدیریتی

افرادی که دارای هوش منطقی-ریاضی بالا هستند ، به طور معمول عاشق تفکر و حل مسئله هستند. به دنبال الگو و الگوریتم ها می گردند و از تجزیه و تحلیل و آنالیز مسائل لذت می‌برند. این افراد به شدت منطقی و واقع گرایند  و در هر مسئله ای به دنبال کشف نظم ، قاعده و قانون و روابط علت و معلولی هستند.هوش ریاضی-منطقی قبل از مطرح شدن تئوری هوش های چندگانه به عنوان اصلی‌ترین جنبه هوش یا حتی هوش خام شناخته می‌شد و بسیاری این هوش را سنگ بنای اندازه گیری هوش انسان می‌دانستند.

میخوام این مقاله رو بخونم
مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه

انواع هوش مدیریتی

هوش سیاسی در مولفه های هوش مدیریتی

بهترین تعریفی که برای هوش سیاسی وجود دارد این است که هوش سیاسی هنر مدیریت سیاست هاست و درک و فهم عمیق اینکه چه سیاست‌هایی و کدام نوع احساسات سیاسی به وجود آمده در سازمان ها و استراتژی های موجود باید برای مدیریت کردن بهینه آمیخته شود.همچنین هوش سیاسی به جمع‌آوری اطلاعات در مورد افرادی که به وسیله آنها عملیات سازمانی انجام می پذیرد و به کارگیری آن اطلاعات در شیوه های موثر کار و همچنین به کاربردن آن در انتخاب افرادی که بعدا به سازمان ملحق خواهند شد اطلاق میشود بنابراین هوش سیاسی برای توسعه روابط اثربخش سازمانها و بهبود سطوح مختلف عملکرد ها به کار میرود.

هوش فیزیکی در مولفه های هوش مدیریتی

در هوش بدنی فرد با استفاده از قدرت و توانایی های بدنی و هماهنگی لحظه‌ به لحظه ذهن و بدن حرکات فیزیکی خارق العاده ای را میتواند انجام دهد. که حتی شاید از دید بیننده تجزیه و تحلیل آن حرکت بسیار دشوار باشد. مثل زمانی که برای هرکدام از ما ممکن است پیش آمده باشد که یک حرکت رزمی یا ورزشی را می‌بینیم و تنها جمله ای که می‌توانیم در مورد آن به کار ببریم این گونه است (وای چه کار کرد!!!!)

پس هوش فیزیکی را می توان توانایی هماهنگی کل اعضای بدن با ذهن تعریف کرد.یکی از نقاط قوت این هوش وجود یک عامل محرک است که در زمانهای خاص بروز می‌کند و فرد را وادار به انجام حرکاتی می‌کند که در حالت عادی قادر به انجام آن نیست و آن آدرنالین است. که در زمان ترشح این هورمون توانایی جسمی و قدرت تجزیه و تحلیل به شدت بالا می رود. برای مثال رزمی کاران حرفه ای با دیدن یک فن تازه به وسیله چشم سریع آن را در ذهن خود تحلیل و بررسی می‌کنند و تنها چند ثانیه بعد قادر به اجرای آن هستند. بزرگترین نابغه این هوش طبق بررسی‌های محققان یکی از دانشگاه های ایالت میشیگان در سال ۱۹۹۵ استاد بزرگ هنرهای رزمی بروسلی معرفی شده است.

میخوام این مقاله رو بخونم
سه تمرین حیاتی ویژه نمایندگان و فروشندگان بیمه

مزایای هوش فیزیکی در مولفه های هوش مدیریتی

هماهنگی ذهن و دیگر اعضا آرامش و تمرکز بالایی برای انسان به وجود می آورد به طوری که یک ورزشکار که در آن واحد در حال انجام یک حرکت ورزشی است را به طور کامل تک تک اعضای خود را تحت کنترل دارد و هر زمان که اراده کند میتواند ان ها را به کار گیرد.یکی دیگر از مزایای این هوش که بیشتر در ورزش های دونفره سبک مبارزه ای مانند انواع کشتی و مبارزات رزمی دیده می‌شود قدرت حدس و آینده‌نگری آنی و دقیق است.

به طوری که فرد مبارزه دهنده زمانی که کوچکترین حرکتی از حریف مقابل می‌بیند حدس می‌زند که وی چه حرکت و فنی را میخواهد اجرا کند و آن حرکت را بر روی خود فرض می‌کند سپس راه های دفاع و حمله و نقاط ضعف را بررسی می‌کند و سپس عکس العمل نشان می‌دهد. کل این پروسه یک یا نهایت دو ثانیه به طول می انجامد.ذکر این موضوع خالی از لطف نیست که این هوش در سطوح بالا و حرفه ای فقط زمانی بروز می‌کند که فرد بدنی ورزیده و بسیار آماده داشته باشد که این امر همان تمرینات طاقت فرسای ذکر شده را می‌طلبد.

 

هوش معنوی و مدیریت در مولفه های هوش مدیریتی

تاثیر فوق العاده هوش معنوی و متغیرهای مهم و مدیریت همچون رهبری ، انگیزش ، خودکنترلی ، قابلیت تغییر ، ارتباطات ، عملکرد و… و نیز ارتباطش با دیگر انواع هوش سبب می شود معنویت وهوش معنوی به یک موضوع مهم در حوزه مدیریت و سازمان تبدیل شود.مدیرانی که دیدگاه معنوی دارند ، نسبت به تغییر ، پذیرا تر و به دنبال هدف و معنا برای سازمان خود هستند. اهمیت اتصال به یک کل بزرگتر را می فهمند ، ادراک و بیانی فردی از معنویت خود دارند.این افراد از ذهنیت وفور برخوردارند یعنی باور دارند که منابع کافی برای همه وجود دارد و نیاز به رقابت نیست.

میخوام این مقاله رو بخونم
تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی،برای جذب مشتری

درنتیجه افراد راحت‌تر به یکدیگر اعتماد می‌کنند ، اطلاعات و کارشان را به مشارکت می‌گذارند و با همکاران و اعضای گروهشان هماهنگ می‌شوند تا به اهداف نهایی خود برسند. افراد در سلسله مراتب سازمان هایی که گرایش معنوی دارند ، برای توانمندسازی یکدیگر تلاش می‌کنند در موقعیت‌های تعارض از راهبردهای همکاری برد-برد استفاده می‌کنند.مدیر معنوی در برخورد با موقعیت ها به جای مداخله در امور ، به ایجاد بصیرت می‌پردازد ، به جای کنترل اعتماد می‌کنند و به جای مطرح کردن خود ، فروتنی نشان می‌دهد. مدیر معنوی بر ارزش‌های اخلاقی مثل صداقت ، درستی ، آزادی و عدالت تأکید دارد. او هویت اخلاقی کارکنان خود را بهبود داده و تعهد عمیقی در آن ها ایجاد می‌کند و بین آن ها روابط سازنده را حاکم می سازد.*استفاده از زبان بدن در بازاریابی*

مولفه های هوش مدیریتی

هوش هیجانی در مولفه های هوش مدیریتی

توان مدیریت کردن هیجانات خود و دیگران را هوش هیجانی گویند خوشبختانه هوش هیجانی قابلیت اکتسابی دارد و ما می‌توانیم با یادگیری در هر سن که باشیم هوش هیجانی خود را ارتقا دهیم. پس کم کاری در این زمینه فقط و فقط نشان‌دهنده تصور خودمان است

برای اینکه هوش هیجانی خودمان را بالا ببریم باید به عوامل مهمی چون پایداری و استقامت برای رسیدن به اهداف درست از پیش تعیین شده ، انگیزه بخش و مدیریت روح و روان خودمان و پرهیز از ناامیدی و یادگیری برای ارتقا روحیه مثبت اندیشی و کنترل و اصلاح دائم و مرتب رفتار و کردار خویش در راستای انسان متعالی شدن ، همدلی و گذاشتن و خودمان به جای دیگران که با آنها سروکار داریم برای درک بهتر ایشان ، و این سوال را از خود پرسیدن که اگر من به جای طرف مقابل بودم چه انتظاری داشتم و در نهایت ارتقای مهارت خودشناسی و شناخت تیپ شخصیتی خودمان با مراجعه به مشاوران کاربلد و مطالعه برای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف خویش بپردازیم.

میخوام این مقاله رو بخونم
ده جمله ای که در محل کار نباید استفاده کرد

مولفه های هوش مدیریتی(استفاده از زبان بدن در بازاریابی)

در صورت علاقه مندی به مطالعه بیشتر میتوانید بر روی کلیک کنید….

لطفا از مقالات زیر دیدن فرمائید هر مقاله ۵ امتیاز برای شما ثبت میشود

فنون ارتباط موفق   دفاتر هواپیمایی   خرده فروشی   اشتباه ما در گوش دادن

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.