بازاریابی

بازاریابی

بازاریابی 

بازاریابی 

بازاریابی علمی است که کل زندگی ما را تحت الشعاع خود دارد. بازاریابی با نیاز شروع می شود و با داد وستد{معامله}به نتیجه می‌رسد برخلاف فروش که با تولید شروع می‌شود. در بازاریابی ما هنوز چیزی را برای فروش در نظر نگرفته ایم و اول دنبال نیاز و نیازمند هستیم از این راه به هدف نهایی خود که همان داد و ستد است می رسیم.

سلام خدمت تمام همراهان همیشگی وب سایت آکادمی بیمه سوالات بسیار زیادی در حوزه بازاریابی و فروش از تیم ما پرسیده شد که ما سعی کردیم هر کدام را در مقاله ای کامل و جامع پاسخ گو باشیم در همین رابطه این مقاله را تدوین کردیم و در خدمت شما دوستان قرار میدهیم امیدوارم با مطالعه آن بتوانید سطح آگاهی و دانش خودتان رو در زمینه کاریتان افزایش بدید.

مفاهیم اساسی بازاریابی 

نیاز:یعنی کمبود یا حالت احساس محرومیت در فرد که آرامش و تعادل انسان را برهم زده و در او انگیزه ای برای ارضا و رفع آن ایجاد می کند.2-خواسته:یعنی چگونگی رفع نیاز.به عبارتی خواسته‌ها. راه‌های رفع نیاز بوده و با توجه به فرهنگ جوامع و نیز وضع درآمدی افراد. تعداد آنها نامحدود و دائما در حال تغییر میباشد.3-تقاضا:یعنی اقدام به رفع نیاز و خواسته با لحاظ نمودن منابع مالی. بنابراین محدودیت مالی می تواند خواسته کالای x را به تقاضای y بدل نماید.

4-کالا:هر شی یا چیزی که توسط شخص معین و یا موسسه ای تولید شده و قادر به رفع نیازهای فردی و یا جمعی مصرف‌کنندگان باشد.5-مبادله:روشی است برای رفع نیاز که در آن فرد کالای مورد نیاز خود را با پرداخت پول یا ارائه کالا و خدمت به دیگران به دست می‌آورد.6-معامله:به واحد اندازه گیری بازاریابی ، معامله اطلاق میشود. یک معامله دربرگیرنده داد و ستد یا بده-بستان فایده بین طرفین مبادله می باشد.7-بازار:محل تجمع عده ای از عرضه کنندگان و تقاضا کنندگان بالقوه و بالفعلی که دارای نیازهای مشترک بوده و از وسیله مبادله و یا پول مشترکی استفاده می کنند.

میخوام این مقاله رو بخونم
آموزش فروش بیمه عمر
بازاریابی
بازاریابی

 

تعریف بازاریابی 

بازاریابی به فرآیندی اطلاق می‌شود که کلیه فعالیت‌های مربوط به تحقیقات ، تولید ، توزیع و فروش کالاها از قبل از تولید تا پس از فروش در طی آن هدایت می شود.

 

تعریف مدیریت بازاریابی 

عبارتست از تجزیه و تحلیل فرصتها ، برنامه‌ریزی ، اجرا و کنترل برنامه ها به هدف ایجاد و حفظ مبادلات مطلوب در بازارهای هدف به منظور نیل به اهداف سازمان.

 

اهداف سیستم بازاریابی 

1-به حداکثر رساندن سطح مصرف2-به حداکثر رساندن رضایت مصرف کننده3-به حداکثر رساندن حق انتخاب4-به حداکثر رساندن کیفیت زندگی.

 

وظایف مدیر بازاریابی 

اتخاذ شیوه های متناسب و اثربخش بازاریابی با توجه به حالات متفاوت تقاضا در بازار جهت ساماندهی به آن و در نهایت برآورده نمودن مقاصد آن شرکت.

 

تقاضای منفی-بازاریابی  تبدیلی

این شیوه زمانی استفاده می شود که مردم نسبت به کالاهای شرکت نگرش منفی داشته باشند تا جایی که حتی حاضرند برای مصرف نکردن آنها مبلغی را نیز بپردازند. وظیفه بازاریابان در بازاریابی تبدیلی:وظیفه بازاریابان در این حالت ، معکوس کردن تقاضاست. یعنی تبدیل تقاضای منفی به تقاضای مثبت از طریق تبلیغات آگهی دهنده و ترغیب کننده.

 

عدم وجود تقاضا-بازاریابی  انگیزشی

از این شیوه زمانی استفاده می‌شود که برای کالاهای شرکت تقاضا وجود نداشته باشد و مردم نسبت به محصول آن بی اعتنا باشند. وظیفه بازاریابان در بازاریابی انگیزشی:ایجاد شور ، شوق و هیجان در مردم از طریق ترغیب و تشویق آنان به خرید و استفاده کالا و خدمات می باشد.

 

تقاضای پنهان-بازاریابی  توسعه‌ای

این نوع بازاریابی که به markting آشکار کردنی و بازاریابی پرورشی نیز معروف است جهت پاسخگویی به تقاضای پنهان مصرف‌کنندگان بالقوه {آمال و آرزوهای آنان} به کار گرفته می شود. وظیفه بازاریابان در markting توسعه‌ای:تلاش برای آشکار کردن محتویات ذهنی افراد و پی بردن به افکار آنان از طریق تحقیق و بررسی و تبدیل ایده‌های بکر آنان به کالاها و خدمات نو و جذاب.

میخوام این مقاله رو بخونم
چگونه منشی خوب استخدام کنیم؟

تقاضای متزلزل مجدد

یعنی تلاش جهت یافتن بازارهای جدید ، جذب مشتریان رقبا ، ایجاد ابتکار و نوآوری در تولید ، توزیع ، قیمت‌گذاری و حتی شیوه های تبلیغاتی به منظور جلوگیری از سیر نزولی تقاضا.

 

تقاضای نامنظم همزمانی

یعنی تلاش برای تنظیم تقاضا و هماهنگ و همزمان کردن آن با عرضه در فصولی از سال که عرضه و تقاضا با هم برابر نیست.

 

تقاضای کامل حفاظتی

تلاش برای حفظ حالت تقاضای کامل که در آن سطح تقاضای بازار با سطح عرضه مطلوب موسسه برابر است ، از طریق پاسخگویی به خواسته ها و ترجیح آتی مصرف کنندگان و تهدیدات رقبا.

 

تقاضای بیش از حد تضعیفی

سعی در کاهش منطقی و موقتی تقاضای بیش از حد بازار، به منظور جلوگیری از دلسردی مشتریان و پاسخگویی به نیازهای آنان به محض دسترسی به منابع لازم.

 

تقاضای ناسالم مقابله ای

تلاش مدیران برای نامطلوب جلوه دادن کالا و از بین بردن تقاضا برای آن ، مثل تبلیغاتی که در مورد سیگار ، مواد مخدر و امثال آنها

 

فلسفه های مدیریت بازاریابی 

فلسفه تولید:از دید این فلسفه ، در دسترس بودن کالا و توانایی مالی تنها عوامل تعیین‌کننده در خرید افراد است. لذا تمرکز این فلسفه بر بهبود تولید و توزیع می باشد.

فلسفه کالا:ادعا می کنند که مصرف کنندگان کالایی را می‌خرند که بهترین کیفیت و عملکرد را داشته باشد. لذا تمام انرژی خود را به بهبود بخشیدن دائمی کالا اختصاص می‌دهند.

فلسفه فروش:موسسات معتقد به این فلسفه بر این باورند که مردم کالاهای آنها را به اندازه کافی نمی خرند مگر اینکه موسسه تلاش وسیعی را در زمینه فروش کالاهای خود انجام دهد.

میخوام این مقاله رو بخونم
مولفه های هوش مدیریتی

فلسفه بازاریابی :پیروان این فلسفه، شناخت و ارضای نیازها و خواسته های مشتریان در بازارهای هدف را بهترین راه رسیدن به اهداف سازمانی می دانند.

فلسفه markting اجتماعی:این فلسفه به منظور سالم سازی محیط زیست ، بین سه عامل:منافع سازمان-ارضائ بهینه نیازها و خواسته های مصرف کنندگان-رفاه اجتماعی در درازمدت جوامع توازن ایجاد می کند.

 

تشکر از دوستانی که تا پایان این مطلب مقاله را مطالعه کردند امیدوارم که در مقاله های بعدی هم ما را همراهی کنند و با نظرات و پیشنهادات خودتان ما را خوشحال کنید اگه قصد مطالعه سایر مقالات را داشتید میتوانید از نوار کناری و همچنین پاپ پاپی که در سمت راست صفحه مشاهده میکنید سایر مقالات را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

[btn btnlink=”https://academibime.com/inappropriate-product/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]ارائه محصول نامناسب[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ btnicon=”fa fa-home”]صفحه اصلی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/contact-us/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تماس با ما [/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/news-page/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]بلاگ خبری[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/news-page/” btnsize=”full” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]6 راه برای تقویت هوش هیجانی و احساسی[/btn]

9 ویژگی مدیران موفق

markting

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

خوشحال میشیم که دیدگاه شما را درباره این مقاله بدانیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.

۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. pingback تمرین فروش | تمرین فروش بیمه | تمرین فروش برای نمایندگان بیمه

  2. pingback تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی،برای جذب مشتری | جذب مشتری

  3. نویسنده سایت
    ۲:۴۵ ۱۳۹۷/۰۲/۲۶

    نقش بازاریابی در فروش بیشتر بسیار واضح میباشد از بازاریابی تخصصی قافل نشوید