هیچ چیز ناممکن نیست

هیچ چیز ناممکن نیست

هیچ چیز ناممکن نیست

هیچ چیز ناممکن نیست

هیچ چیز ناممکن نیست متأسفانه شکست نیز می تواند مانند موفقیت به یک الگو در زندگی تبدیل شود. شما خود سازنده الگوها و سرمشق های زندگی خود هستید.فروشنده ماهر و حرفه ای بهترین و  پربازدید ترین زمان در طول روز را برای فروش می‌گذارد و مصرانه از این زمان پاسداری و با دقت بسیار سرمایه‌گذاری می‌کند. در واقع زمان پربازده برای فروش بسیار محدود است.

گذشته از نحوه تقسیم‌بندی زمان خود ، در طول روز نهایتا میتوانید شش ساعت مفید را برای فروش بگذارید. هر چه وقت بیشتری به ملاقات رو در رو با مشتریان واقعی بدهید ، بیشتر فروش خواهید داشت و بر عکس هرچه بیشتر وقت تلف کنید ، فروش کمتری خواهید داشت. نتیجه کار به همین سادگی است.به عبارت دیگر فروشندگان بزرگ دریافته اند که باید بهترین وقت خود را برای فروش بگذارند. سایر کارهای فروشنده اعم از نامه نگاری ، آمادگی برای جلسه فروش و ارائه طرح ، گرفتن قرار ملاقات ، دریافت استعلام‌ها ، خدمت به مشتریان موجود ، در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد.فروشنده موفق با برنامه ریزی دقیق در کنار کار اصلی خود یعنی فروش به کارهای دیگر نیز رسیدگی می‌کند. برای فروشنده موفق مهم‌ترین و اصلی‌ترین فعالیت فروش است.

هیچ چیز ناممکن نیست فراموش نکن

زمان یک عنصر حیاتی در زندگی است و اتلاف وقت یعنی از دست دادن کالای بسیار ارزشمندی که هرگز باز نمی گردد و جایگزینی ندارد. زمان از دست رفته هرگز باز نمیگردد.در مقوله زمان همه انسانها برابر هستند و همه زمان برابر دارند. سهم همه ی ما ، ۲۴ ساعت در شبانه روز است. کارهایی که در این ۲۴ ساعت انجام می‌دهیم تفاوت بزرگی در دستاوردهای ما ایجاد می‌کند و نقش زیادی در درجه پیشرفت انسان دارد.

میخوام این مقاله رو بخونم
مهارت های ارتباطی

من تصمیم میگیرم که چه می‌خواهم ، سپس برنامه‌هایی برای انجام آن تهیه می‌کنم و فورا دست به کار می شوم. کلید مدیریت موفق زمان این است که برای دستیابی به یک چیز مشخص و عینی تصمیم آگاهانه و هوشمندانه بگیرید.وقتی فردی هدف مشخصی را برای خود تعیین می‌کند همه چیز خود به خود و به طور طبیعی سرجای خود قرار می‌گیرد و همه امور برای او نظم و انسجام می‌یابد. حتی کار های مهم و اولویت‌دار ، نیز به طور خودکار و طبیعی ، به ترتیب درجه اهمیت پیش روی فرد قرار می‌گیرد.

هیچ چیز ناممکن نیست ناممکن فقط در ذهن توست

با این هدف گذاری او برای تعیین اولویت‌ها و سازماندهی امور و این که چه کاری باید انجام شود نیاز به تلاش مضاعف ندارد در واقع ، همه این امور و اولویت ها با نظم و ترتیب طبیعی خود ، سر راه وی قرار میگیرد.اگر یک هدف زودتر از برنامه مقرر محقق شود فورا یک هدف جدید و بزرگتر را جایگزین آن می کند. هدف های سالانه به کارهای او انضباط و جهت می‌بخشد و سبب می‌شود تا این کارها نتیجه محور باشد.

فرایند برنامه ریزی برای زندگی

مرحله اول:

فهرستی از تمام هدف های مهم زندگی خود تهیه کنید.هدف های مربوط به خانواده ، درآمد ، همسر ، ورزش ، رشد شخصی ، موفقیت شغلی و… همه را که نوشتید این فهرست را به ترتیب اهمیت مرتب کنید.

 

مرحله دوم:

برای دستیابی به هر هدف ، زمانی را براورد کنید به عبارت دیگر برای رسیدن به هدفهای خود ضرب‌الاجل تعیین کنید سپس دست به کار شوید. (تکنیک های اصلاح و برقراری تعادل بین زمان و هدف)

میخوام این مقاله رو بخونم
بیمه عمر نخرید..

شاخ و برگ ها را بچینید:

فردی از انجام کارهایی که سهم اندک در رسیدن به هدفهایش دارد صرف‌نظر می‌کند.اگر تشخیص دهد که یک کار اولویت و اهمیتی ندارد بلافاصله آن را از فهرست کارهای خود حذف می‌کند.

 

زمان ذخیره شده را هوشمندانه سرمایه گذاری کنید:

فردی زمان را برای این ذخیره نمی کند که آن را برای یک کار پیش افتاده تلف کند.

 

خود را به یک عادت مجهز کنید:

فردی چنان در تشخیص و اولویت کارها مهارت دارد که می‌تواند کارهای کم ارزش تر را با تلاش آگاهانه اندکی شناسایی کند.

 

لذت برنامه ریزی:

با یک ساعت برنامه ریزی می توان هنگام اجرا 5ساعت در زمان صرفه جویی کرد.فردی برنامه روزانه خود را در تقویم یادداشت می‌کند و فهرستی از وظایف و کارهای خود را به ترتیب اهمیت روی کاغذ می‌آورد.

 

کارها را نیمه کاره رها نکنید:

ضرب الاجل ها ، برنامه های معوق و کارهای نیمه‌تمام انباشته شده روی یکدیگر ، فقط وقتتان را هدر می‌دهند و شما را از مسیر موفقیت یعنی رسیدن به هدف های اصلی دور میکند.

هیچ چیز ناممکن نیست
هیچ چیز ناممکن نیست

برای انجام امور وسواس نداشته باشید :

بسیاری از مردم کارهایی را که با انجام آن آشنا و مانوس هستند به درازا می‌کشانند و لذا از انجام کارهای بعدی که ممکن است و دشوار تر و بزرگتر باشد شانه خالی کند. وسواس زیاد انرژی را هدر می‌دهد.

به خاطر سپردن را فراموش‌کنید:

 حافظه می‌تواند مفید باشد اما توان ذهنی خود را برای کاربردهای بهتر آزاد کنید.

کارایی در مقابل اثربخشی:

شما ممکن است در انجام کاری با اولویت کمتر کارا باشید بدون اینکه به اندازه کافی موثر باشید. فروشنده باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشد. به عبارت دیگر زمان تدارکات و آماده‌سازی برای فروش را به حداقل ممکن کاهش دهد. ضروری است که ابتدا برنامه‌ریزی کرده و گزارش اولیه تهیه نمایید و پیش از ملاقات فروش زمانی را به کسب آمادگی و جمع‌آوری اطلاعات درباره مشتری اختصاص دهید و پس از ملاقات فروش زمانی را بگذارید تا جلسه فروش و مذاکرات و نقاط قوت و ضعف خود در طول جلسه را بررسی و ارزیابی کنید و به این ترتیب بتوانید گزارشی از جلسه فروش تهیه کنید این فعالیت سبب افزایش کیفیت و فروش در ملاقات های رو در رو می شود و سرنوشت فروش را رقم می‌زند.

میخوام این مقاله رو بخونم
سه تمرین حیاتی ویژه نمایندگان و فروشندگان بیمه

[btn btnlink=”https://academibime.com/characteristics-of-an-insurance-agent/” btnsize=”full” bgcolor=”#59d600″ btnnewt=”1″]تاثیرخوصیات شخصیتی نماینده بر فروش[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/inappropriate-product/” btnsize=”full” bgcolor=”#59d600″ btnnewt=”1″]ارائه محصول نامتناسب[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/infographic-marketing/” btnsize=”full” bgcolor=”#59d600″ btnnewt=”1″]اینفوگرافی بازاریابی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/how-does-google-work/” btnsize=”full” bgcolor=”#59d600″ btnnewt=”1″]گوگل چطور کار میکند[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/retirement-insurance/” btnsize=”full” bgcolor=”#59d600″ btnnewt=”1″]بیمه عمر و تامین اتیه و مشکل بازنشستگان[/btn]

sorse

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.