خرده‌ فروشی

خرده‌ فروشی

بازی تاج و تخت: پایان امپراطوری ها

خرده فروشی

خرده‌ فروشی  چیست؟ خرده فروشی در انگلیسی به معنی retail و مفهوم جدیدی نیست که ما بخواهیم ان را به شما توضیح دهیم و بگوییم خرده فروشی به این معنی است و در کجا ها استفاده میشود اما بهتر است با معنی دقیق خرده فروشی در ریشه اشنا شوید تا در ادامه کار بهتر با ما همراه شوید.

خرده فروشی در ریشه کهن فرهنگ فرانسوی گرفته شد از انجایی که خیاطان فرانسوی پارچه های خود را خرد و تکه تکه میکردن

[flip front_content=”خرد فروشی در فرهنگ ایرانی به چه معنی است؟” front_bg=”#578fbf” front_txtc=”#ffffff” back_content=”هر نوع کالا یا خدماتی که به صورت مستقیم به دست مصرف کننده نهایی که همان مشتری واقعی است میرسد را خرده فروشی میگویند” back_bg=”#4a88bf”]

بازی تاج و تخت و رابطه آن با خرده فروشی

شاید برای خیلی از شما سوال پیش بیاید که چرا نام این مجموعه از نوشته‌ها را که قرار است از این به بعد هر ماه در مجله چاپ شود ، بازی تاج و تخت گذشته‌ام. چون در سریالی به همین نام در هر قسمت از آن به طور ناباورانه ای یک امپراطوری ظهور و پس از اتفاقاتی از بین می رود. در محیط کسب و کار جهانی نیز مشابه همین اتفاقات باعث ظهور و سقوط فعالیت‌های اقتصادی می‌شود که در این قسمت به یکی از آخرین رخداد ها که در کشور خودمان نیز در حال انجام است اشاره می‌کنم.

Game_Of_taj
Game_Of_taj

این قسمت لشکر خرده‌ فروشان : خرده‌ فروشی

یکی از دوستان زنگ زده بود و میگفت:{ حالا چه اصراری داری که این همه از مشکلات روانشناختی بگی!} خواستم جواب بدهم با خودم گفتم ولش کن بابا ، یک وقت گوشی را برمی‌دارد و زنگ میزند به ۱۲۳ و حالا بیا و درستش کن. اما واقعیت این است که سندرم استکهلم دیگر موضوعی فردی-روانشناختی نیست و جزئی از هنجارهای اجتماعی و بخشی از فرهنگ ماست.

میخوام این مقاله رو بخونم
مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی

اما داستان این سندرم استکهلم کجای داستان بیمه ای بازی تاج و تخت است ؟ یادم می آید کودک که بودیم یکی از خواستنی ترین چیزهای زندگی مان خریدن کفش بود. هم به جای دوری از شهر می رفتیم و هم کلی در خیابان راه می رفتیم و ویترین های قشنگ قشنگ می دیدیم. تازه فکر اینکه قرار است از شر این دمپایی‌های تابستان خلاص شویم و کفش‌های نو نوار بپوشیم ما را به عرش اعلا می‌برد ، ولی حیف که برمان می گرداند و نمی‌گذاشت آنجا بمانیم.

یک داستان شنیدنی:خرده‌ فروشی

والد محترم وارد اولین مغازه ای که میشدیم میگفت: آقای یه کفش به این بچه بده! بچه ؟ من ؟ کفش ؟ بام ؟ شیبدار ؟! پدر من ، مادرمن ، من تو ویترین یک کفشی دیدم که اونو می خوام! مغازه‌دار با اکراه می‌گفت: شماره پاش چنده ؟ و بعد هم یک کفش زشت در پیت به ما می‌داد. پدر من ، مادر من، این زشته ، یه جوریه ، خراب میشه. اصلاً من ازش خوشم نمیاد.

بعد از چک کردن این جملات با خودم ، به طرز کاملا مودبانه که یک وقت ما را در اختیار کارگزینی نگذارد ، به والد محترم موضوع را می‌گفتم. والد هم برمی‌گردد به سمت مغازه دار: آغاز بچه این کفش رو نمیخواد. ببین کدومو میخواد همین اندازه رو بهش بده. بچه ؟ من ؟ بام ؟ شیبدار ؟! و مغازه دار جواب می‌داد: آقا همینا به خدا خوبه ها! درست میشه. اندازه اش میشه.

خوشش میاد….! و با همین حرفا یک کفش نویی می‌خریدیم که سر هفته یک بلایی سرش آمده بود و ما هم سعی کردیم با همه لطافت الحیلی شده ، قبل از آنکه در اختیار کارگزینی قرار بگیریم به والد بگوییم که کفش پاره شده و بلند شویم برویم پیش مغازه داری که به قول رادیو قرمز پژو را مثل دسته آقا گرگه تو قصه شنگول و منگول کرده بود و از زیر در خانه شان داده بود تو!

میخوام این مقاله رو بخونم
تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی،برای جذب مشتری
خرده‌ فروشی
خرده‌ فروشی

بهانه تراشی در : خرده فروشی

وقتی پیش مغازه‌دار می‌رویم فحوای کلامش این است که ای وای و آره و راست میگی و همه چی بی کیفیت شده و این چینی‌های باسابقه جنس آشغال میدن و من گناهی ندارم و کیفیت همینه و فکر پس دادن رو از سرت بیرون کن و قص علی هذا! بعد هم والد محترم هم نوا با مغازه دار می گوید راست می‌گویی و تو هم گناهی نداری و….! جانم ؟ راست می‌گوید ؟ گناه ندارد ؟ بام؟ شیبدار ؟ والد من، عزیز من ، خب سندرم استکهلم همین است. چرا باید اجازه بدهیم هر چیزی از زیر در خانه بدهند تو؟ خب وقتی من و شما دچار سندرم استکهلم باشیم مسلماً…. بگذریم.

نقش دیجی کالا و دیجی استایل در  : خرده‌ فروشی

هرچند هنوز درمانی برای سندرم استکهلم پیدا نشده ولی خدا را شکر که مجموعه‌هایی مانند دیجی استایل و دیجی کالا و بامیلو و کلاً خرده فروشی های آنلاین تا حدود زیادی این لشکر خرده‌فروشان را شکست داده‌اند و فرصت پسندیدن و پس دادن کالا را حتی پس از پرداخت پول فراهم کرده اند و می توانید در هر شرایطی {غیر از استفاده و آسیب}، کالا را تنها با توجیه {خوش نیامد} پس دهید. تلفن دارد زنگ می‌خورد. احتمالا همان دوستی است که قبلا به مشکلات روانشناختی گیر داده بود و حالا می‌خواهد بگوید کی از بیمه می گویی ؟ دوست من، به موقعش می‌گویم.

خرده‌ فروشی
خرده‌ فروشی

 

[btn btnlink=”https://academibime.com/infographic-marketing/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]اینفوگرافی در بازاریابی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/why-should-we-ask/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]چرا سوال بپرسیم؟[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/advertising-on-life-insurance/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تبلیغات در بیمه عمر[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/life-insurance-is-religious/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]بیمه عمر از نگاه فقهی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/storesite/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]فروشگاه سایت[/btn]

میخوام این مقاله رو بخونم
اشتباه ما در گوش دادن ، چگونه به طور موثر گوش کنیم؟

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است