فنون ارتباط موفق

فنون ارتباط موفق

فنون ارتباط موفق

برقراری ارتباط

فنون ارتباط موفق از جمله اموزش هایی است که اکثر انسان ها دوست دارند اصول آن را به خوبی بدانند تا در زندگی شخصی و کاریشون استفاده کنند با ما همراه باشید در آکادمی بیمه تا به برسی این مقاله بپردازیم هرگز نمی‌توان تضمین کرد که یک ارتباط حتما نتیجه رضایت‌بخشی خواهد داشت ، اما شروع خوب همیشه امکان پذیر است. الفاظ و طرز رفتار شما است که تأثیر چشمگیری بر عکس العمل طرف مقابل می‌گذارد. استفاده از جملات و کلمات و خوشایند ، شما را در شروع مثبت جریان ارتباط یاری می‌کند.

سلام و احوالپرسی با افراد:فنون ارتباط موفق 

کلماتی که برای سلام و احوالپرسی با آشنایان به کار می‌برید به نوع رابطه شما با آنها بستگی دارد. اگر رابطه برابر باشد معمولاً از اسم کوچک و عبارات غیر رسمی مانند (صبح بخیر) (حالت چطوره) یا (از دیدنت خوشحالم) استفاده میکنید.در برابر غریبه ها نیز سلام و احوالپرسی به عنوان مقدمه عمل می‌کند به همین خاطر باید ابتدا خود را معرفی و سپس از عبارات احترام آمیزی مانند از (ملاقات با شما خوشبختم) ، (باعث افتخار است که در خدمت شما هستم) استفاده کنید. این طرز برخورد نشان دهنده حسن نیت است. حتی زمانی که طرف مقابل خصومت دارید هم بهتر است همیشه شروع صحبت از جانب شما مودبانه باشد.

فنون ارتباط موفق 
فنون ارتباط موفق

 

همیشه هنگام سلام یا خداحافظی از جای خود بلند شوید. در این مواقع در جای خود نشستن به نوعی بی ادبی محسوب می شود.

 

تماس فیزیکی :فنون ارتباط موفق 

دست دادن با آشنایان نزدیک به هنگام سلام و احوالپرسی معمولاً به میل شما بستگی دارد ، اما در یک موقعیت رسمی به احتمال زیاد باید این کار را انجام دهید. هنگام برخورد با غریبه ها گرم و محکم دست بدهید: ممکن است شل دست دادن را حمل بر ضعف و ناتوانی شما بدانند. آداب و رسوم مربوط به سلام و احوالپرسی زن و مرد را حتما رعایت کنید.

میخوام این مقاله رو بخونم
بررسی فقهی بیمه و پاسخ به اشکال های فقهی بیمه عمر

 

ختم یک ارتباط :فنون ارتباط موفق 

زمانی که توافق حاصل می شود یا زمانی که یک جلسه پر ثمر ختم می‌شود ، کسب موفقیت را با زبان بدن مناسب مورد تأکید قرار دهید ،مثلاً اگر میزبان جلسه هستید ، حتما ضمن تشکر و قدردانی از مهمان خود به خاطر آمدنش ، او را تا در خروجی ساختمان بدرقه کنید ، و صرفاً به همراهی تا دم در اتاق کفایت نکنید. هنگام خداحافظی نیز می توانید با او دست بدهید ترجیحا طولانی تر و صمیمانه تر از زمان سلام و احوالپرسی.

خلاصه اینکه با وی همانند یک مهمان عزیز رفتارکنید. همین قیاس در مورد شرکت کنندگان در جلسه نیز صادق است. اگر انها در قلمرو شما هستند باید رفتارشان با ادب و احترام همراه باشد. حتی اگر جلسه خوب برگزار نشد باز هم بدون تلاش برای پنهان کردن عدم موفقیت ، جانب ادب و تواضع را رعایت کنید. شاید موارد بالا را تا به حال به درستی اجرا کرده باشید و یا اصلاً به آنها به عنوان اصول یک ارتباط فکر نکرده بودید ، از این به بعد این اصول را به دقت به اجرا درآورده و ازاعتماد به نفسی که به دست می‌آورید لذت ببرید.

نکته ها در ختم یک ارتباط: فنون ارتباط موفق 

نکته ها: سلام و احوالپرسی های اولیه باید تا حد امکان خوشایند باشند. کلیه شرکت کنندگان در جلسه باید ابتدا به هم معرفی شوند.

همیشه جلسات را حتی زمانی که با اختلاف نظر شدید همراه بوده‌اند در کمال ادب و احترام به پایان برسانید.

هنگام سفر همیشه به تفاوت‌های فرهنگی و رفتاری مانند رسم دست دادن توجه داشته باشید و آنها را محترم بشمارید.

میخوام این مقاله رو بخونم
بیمه عمر چیست؟

انتقال اطلاعات: فنون ارتباط موفق 

انسان موجودی اجتماعی است ، موضوعی که به صورت غریزی در وجود ما قرار دارد. این مسئله باعث میشود ، ما اغلب ارتباطات خود را به صورت غریزی برقرار کنیم و هیچ وقت با مفاهیم موجود در آنها آشنا نشویم. می پرسید منظورم چیست ؟ مثال ساده ای میزنم. اغلب ما هنگامی که با خردسالان برخورد می‌کنیم ، علاقه مندیم تا با آنان ارتباط برقرار کنیم. اما معمولا کودکان در نگاه اول از ما فرار می‌کند یکی از دلایل ساده آن این است که ما بیش از یک متر از آنان بلندتر هستیم! آنان نیازمند گذر زمان و ایجاد احساس امنیت در خود هستند. این موضوع را به راحتی می‌توان تشخیص داد ، در همان برخورد اول ، یا آنان گریه میکنن یا به آغوش والدین خود پناه می‌برند.

یافتن اطلاعات :فنون ارتباط موفق 

در ایجاد یک ارتباط باید بدانیم یافتن اطلاعات موجود می‌تواند سبب ارتباط موثرتر و موفق تر گردد. دوباره به مثال فوق بر میگردیم در همان ارتباط اولیه با یک خردسال و اطلاع از این موضوع که او احساس غریبگی و ترس در برخورد با شما را خواهد داشت ، دست به کار شوید. بر روی زانوهای خود بنشینید هم ارتفاع او بشوید و با آرامش و مهربانی با او صحبت کنید. این بار میتوانید ارتباط بهتری برقرار کنید.این موضوع در مورد یک بنگاه اقتصادی هم صادق است. مدیران شخصا بخش عمدهای از وقت خود را صرف ارسال و دریافت پیام ها می‌کنند ، که این امر می‌تواند مهم‌ترین و رضایت بخش ترین عرصه برقراری ارتباط باشد.

میخوام این مقاله رو بخونم
کلمات سحرآمیز در فروش

از طرف دیگر نیز کارکنان به اطلاعات نیاز دارند. توانایی مدیران در تامین انواع اطلاعات به شیوه صحیح عامل مهم و حیاتی در برقراری ارتباطات در یک بنگاه اقتصادی است. مدیران باید ابتدا نیازهای اطلاعاتی کارکنان را شناسایی کنند. امنیت شغلی ، شرایط کار ، پاداش ، موقعیت و مزایا از جمله موارد مهمی است که باید هرگونه تغییرات موثر بر آنها را هرچه سریعتر و به طور مستقیم به اطلاع کارکنان برسانید. این گونه در سازمان‌ها ارتباطات مناسبی برقرار می‌شود و بسترهای مناسب برای رشد و پیشرفت فراهم می‌گردد.

درک منظور: فنون ارتباط موفق 

احتمال اینکه گیرنده منظور شما را درست متوجه نشود و در درک پیام سوءتفاهم پیدا کند بسیار زیاد است. سوءتفاهم به دلایل مختلف ایجاد میشود: گاه خودتان هم نمی‌دانید چه می‌خواهید بگویید ، گاهی اوقات علی رغم روشن بودن اهداف ، کلام شما مبهم و نارسا است ، و گاه ممکن است زبان بدن و پیام شفاهی شما با هم در تناقض باشند. دلیل دیگر ایجاد سوءتفاهم این است.

که گیرنده از قبل در مورد پیام شما تصمیم می‌گیرد و در نتیجه گوش نمی‌کند و به آنچه واقعاً می‌گویید توجهی ندارد. یک روش مفید برای اجتناب از برداشت نادرست پیام این است که قبلا آن را با یک منتقد بی‌طرف و واقع‌بین تمرین کنید. روش دیگر آن است که از گیرنده پیام بخواهید آن را برای شما تکرار کند تا در صورت لزوم بتوانید برداشت نادرست وی را تصحیح کنید. برای تأکید بیشتر بر پیام شفاهی از زبان بدن مثبت استفاده کنید. اگر در مورد انتقال دادن یا ندادن اطلاعات دریافتی به دیگران بر سر دوراهی ماندید بهتر است گزینه اول را انتخاب کنید.

میخوام این مقاله رو بخونم
آینده فروش بیمه های عمر

 

[btn btnlink=”https://academibime.com/infographic-marketing/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]اینفوگرافی بازاریابی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]صفحه اصلی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/life-insurance/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]بیمه عمر نخرید[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/emotional-and-emotional-intelligence/” btnsize=”medium” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]6 راه برای تقویت هوش احساسی[/btn]

سورس

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.