بزرگترین مهارت در فروش

بزرگترین مهارت در فروش

بزرگترین مهارت در فروش عنوان مقاله ی این قسمت آکادمی بیمه میباشد بزرگ ترین مهارت یک فروشنده حرفه ای برداشتن و از بین بردن برداشت های منفی خریدار میباشد با ما باشید در ادامه این مقاله……

چگونگی مقابله با برداشت های منفی

 

بزرگترین مهارت در فروش

بزرگترین مهارت در فروش: برای از میان برداشتن تصورات غلط و موانع و اشتباهات ، ابتدا از آنها جانبداری کنید: متوجه هستم منظورتان چیست. به نظر میرسد این مسئله ، مشکل ایجاد میکند. اجازه بدهید ببینم چطور می‌توان آن را حل کرد و چه چاره و تدبیری می‌توان برای آن اندیشید. وقتی نشان می‌دهید منصف و مفید هستید ، مشتری بیشتر مایل به شنیدن آن و اینکه شما چگونه می خواهید مشکل را حل کنید ، خواهد بود. در ضمن شما واقعا باید برای حل آن مشکل ، راه حلی خوب و پایدار ارائه دهید.

از ایده مشتری تعریف و تمجید کنید: من حساسیت شما نسبت به تامین امنیت را تحسین و تأیید می‌کنم. این عاملی بسیار مهم و حیاتی است. اجازه بدهید ببینیم خدمات ما چگونه می‌تواند عملکرد شما را بهبود بخشد و در عین حال ، برای کارمندان ایمن و قابل اطمینان باشد. در مورد اطلاعات ناقص و غیر کافی شکایت کنید: درک میکنم که درباره تجربه قبلی تان با محصولات مشابه چه احساسی دارید ، اما احتمالا کارکنان ما تمام اطلاعات و حقایق لازم را در اختیار شما نگذاشته اند.

رابطه هزینه ها به نیاز های مشتری

هزینه ها را به نیازهای اولیه مشتری مرتبط کنید و به این طریق مسئله قیمت را برطرف کنید وقتی مشتری می گوید: “ده هزار دلار خیلی گران است” در پاسخ بگوییم:” البته ، مشکلی نیست. این در فهرست درخواست های شماست. چه مواردی را میتوان از این فهرست حذف کرد تا هزینه کم شود ؟”

میخوام این مقاله رو بخونم
ده جمله ای که در محل کار نباید استفاده کرد

وقتی مشتری میخواهد وجهه و اعتبار خود را حفظ کند یا مذاکره کننده ماهری به نظر برسد این شیوه بسیار اثربخشی برای مهار اعتراضات و مخالفت‌های اوست. برای مقابله با شایعات غلطی که همواره وجود دارند من هرگز مستقیماً با مشکل برخورد نمی کنم و میگویم:”گاهی شایعاتی مانند این دهان به دهان می چرخند و حتی برخی از آنها ممکن است قانع‌کننده به نظر برسند. هنگام بروز وقایع ناگوار مردم عموماً به دنبال ساده ترین پاسخ هستند اما بگذارید واقعیات و حقایق را بررسی کنیم. در این صورت یقین دارم که تفکیک شایعات از واقعیت‌ها ، برایتان دشوار نخواهدبود.”

*بزرگترین مهارت در فروش*

حق با شماست

در این روش معمولا شنونده شمادر حین حفظ عزت نفس خود تایید می‌کند که حق با شماست فرض کنید که که در یک جلسه فروش هستید. همکاری برمی‌خیزد و عباراتی را عنوان می‌کند. شما می‌دانید که او در اشتباه کامل است ، اما هرگز نگویید:”تو  اشتباه میکنی” درعوض بگویید:” از دیدگاه دیگری می توان به این مسئله نگاه کرد.

بزرگترین مهارت در فروش

ایده هایتان را به زبان ساده بیان کنید

هرگز نه را محکم و صریح نگویید ، بلکه همواره نه خود را بیارایید و مزین کنید. بگویید:” من با شما موافقم فرمایش شما کاملا متین است. با وجود این ، بگذارید این موضوع را از دیدگاه دیگری بررسی کنیم.”

در واقع ، بله نیش نه را خنثی میکند و با وجود این ، موضوع خود را مقتدرانه بیان میکند.با این تفاوت که درک آن برای مشتری ، بسیار آسان‌تر شده است.

میخوام این مقاله رو بخونم
آینده فروش بیمه های عمر

آبراهام لینکلن به عنوان یک وکیل مدافع ، با دقت تمام سخنان طرف دعوای خود را گوش کرد ، سپس به هیئت منصفه گفت ” که طرف دعوای او چه انسان خوب و برجسته ای است و چه نظرات ارزشمندی دارد و سپس ، با ملایمت اضافه کرد:

با وجود این ، حقایق دیگری نیز هست که پیش از تصمیم گیری شما باید در نظر گرفته شوند و بعد با مهارت فراوان ، تمام دلایلی را که هیئت منصفه باید به طرفداری از موکل وی رای دهد ، برشمرد.بزرگترین مهارت در فروش

اعضای هیئت منصفه این احساس را داشتند که او می‌خواهد به آنها کمک کند تا یک رای منصفانه صادر کنند.ایا این حکایت مشابه فرآیند فروش ایده به مشتری است ؟ بی‌تردید! هر فروشنده ایده باید این اصل لینکلن را بداند و آن را در وجود خود نهادینه کند. اما دو اصل دیگر:

دو اصل اساسی

1-در یک زمان ، یک کار مشخصی انجام دهید و بر آن تمرکز کنید. فروشنده افسانه ای ، بن فلدمن می‌گوید: انجام هیچ چیز در این جهان دشوار نخواهد بود اگر به اجزای کوچکتر تقسیم شود. مردم به من می‌گویند که فروش ۱۰۰ میلیون دلار بیمه در سال ، کار بسیار دشواری است ، اما اگر آن را به ۵۰ تقسیم کنیم می شود ۲ میلیون دلار فروش در هفته!بزرگترین مهارت در فروش

2-سعی نکنید فروش خود را به یک باره به انجام برسانید. امور را در سلسله مراتبی معقول و منطقی انجام دهید(تا زمانی که خرس را شکار نکرده و یا به انقیاد نیاورده اید، نمی‌توانید پوست آن را بفروشید)

میخوام این مقاله رو بخونم
۶ راه برای تقویت هوش احساسی و هیجانی

 

من برای ارائه ایده ها به این شرح عمل می کنم:

-در ابتدا ، خود را به مشتری عرضه می کنم ، به این ترتیب ، مهمترین عامل یعنی همدلی ، اعتماد و اطمینان را پایه ریزی می کنم؛

-نیازهای واقعی مشتری را شناسایی می کنم؛

-ایده های خود را برای رفع نیازهای او ارائه می کنم؛

-پیشنهاد می کنم که همین امروز برای برآورده کردن آن نیازها اقدام کند فواید و امتیازاتی را ذکر می‌کنم که اگر مشتری همین امروز طرح را آغاز کند ، از آن منافع برخوردار خواهد شد(ایجاد اضطرار برای خرید.) بزرگترین مهارت در فروش

بزرگترین مهارت در فروش
بزرگترین مهارت در فروش

ساده سازی ایده ها

مانند چتربازی که چتر نجات اضافی همراه دارد ، ایده دوم به عنوان ذخیره همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم ، بتوانید از آن استفاده کنید اما به‌سرعت تسلیم نشوید و خیلی سریع از ایده اولیه خود دست نکشید. گاهی مشتریان مخالفت می‌کنند تا ببیند آیا شما درباره گفته های خود ، جدی و مصر هستید یک فروشنده بزرگ اتومبیل در مقابل تمام ایده‌های نو ، این واکنش ثابت را دارد:”نامناسب است” و سپس عقب نشینی میکند و به تماشای واکنش فروشنده می‌نشیند. اگر فروشنده یک دنده باشد و بر ایده خود پافشاری کند ، او خنده بلندی سر میدهد  و معمولا سرانجام، خرید می کند.

فروش ایده ها اینها را می طلبد

مهارت ، کاردانی ، حضور ذهن در گفتار و آداب ، ظرافت اجتماعی ، شناخت دیگران و مسلما یک استعداد ذاتی برای تشخیص زمان مبارزه و زمان عقب‌نشینی و معرفی محصول دیگر.مهم نیست چه میفروشید مهم این است که آن را با اشتیاق بفروشید به خاطر بسپارید که اشتیاق دانشی است که در تب و تاب باشد.    بزرگترین مهارت در فروش

فروشندگان حرفه ای که ایده خود را برای فروش عرضه می‌کنند ، قلمروهایی را که می‌خواهند ، اعم از درآمد بیشتر ، شهرت ، تشخص و اعتبار ، فتح می کنند. آیا از دانستن این نکته شاد نشده اید ؟ آیا ایده ها شما را به شوق نمی آورند ؟

میخوام این مقاله رو بخونم
اطلاعات کافی از مشتری نداریم

در ادامه

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.