سه تمرین حیاتی ویژه نمایندگان و فروشندگان بیمه

سه تمرین حیاتی ویژه نمایندگان و فروشندگان بیمه

سه تمرین حیاتی ویژه نمایندگان و فروشندگان بیمه

تمرین فروش

تمرین فروش برای نمایندگان بیمه یکی از نیاز های اساسی و واجب روزمره تمام نمایندگان فعال میباشد ما در تیم های موفق شاید ان هستیم که نماینده وقتی به موفقیتی می رسد فقط با گفتن اینکه من بار ها تمرین کردم تا به این نقطه رسیدم کلام خود را  شروع میکند و دقیقا با همین جمله هم تمام میکند پس تمرین فروش یکی از عواملی هست که شما را در فروش موفق میکند. با ما همراه باشید در ادامه مقاله قطعا مطالب مفیدی خواهید شنید.

تمرین شماره 1: با صدای بلند صحبت کنید:تمرین فروش

از همکارتان بخواهید به اندازه ی سه یا چهار پاراگراف{در حدود 10 تا 12 جمله ای 1 سطری}درباره یک موضوع دلخواه ، با صدای بلند صحبت کند. البته همکارتان هر موضوعی را می تواند انتخاب کند اما توجه داشته باشید که آن موضوع باید درباره ی یک چیز خاص باشد و در خودش تعدادی نکته نیز داشته باشد.مثلا همکارتان می‌تواند درباره رستوران مورد علاقه اش و یا برنامه تلویزیونی محبوبش در حد سه چهار پاراگراف صحبت کند. به هر حال ، هر موضوعی که باشد ، شما نباید از قبل چیزی درباره ی آن بدانید.

نکته مهم: تمرین فروش و باز هم تمرین فروش و شاید ده ها بار دیگر هم تمرین فروش کنید چرا که هر چقدر شما تمرین فروش داشته باشید در هنگام فروش شما کاری را انجام میدهید که بارها ها انجام دادید

تمرین فروش
تمرین فروش

نقل مجدد:تمرین فروش

حال بعد از اینکه همکارتان ، صحبتش تمام شد ، کار شما این است که تمام آن چیزهایی که شنیدید را این بار با کلماتی متفاوت نسبت به گوینده و صرفا با ادبیات و زبان خودتان بازگو کنید. یعنی از صفت ها،جمله بندی ها ، اسم ها و فعل های متفاوتی نسبت به آنچه همکارتان گفته است استفاده کنید ولی همان داستان یا موضوع را مجددا نقل کنید. شما باید بیشترین تلاش خود را به منظور تعریف مجدد جملات و نقل قول ها به خرج دهید تا یک نسخه هم معنی اما کاملا اصل و مختص به خودتان را نسبت به آنچه همکارتان گفته است بازگو کنید.

میخوام این مقاله رو بخونم
دفاتر هواپیمایی

امتیاز دهی:تمرین فروش

زمانی که کار جمله بندی و نقل و قول خودتان را تمام کردید از همکارتان بخواهید تا به شما از ۱ تا ۱۰ امتیاز بدهد. اساس و معیار این امتیازدهی باید بر مبنای حفظ پیام اصلی موضوع و همچنین استفاده از کلمات و جمله بندی های متفاوت نسبت به نسخه همکارتان باشد. یعنی اصل موضوع و پیام مندرج در آن ، کاملا حفظ شود و دست نخورده بماند اما شیوه بیان و کلماتی که برای بازگو نمودن آن موضوع استفاده کرده اید کاملاً متفاوت با همکارتان باشد.

 

نکته مهم : در تمرین فروش شما باید همیشه صادق باشید و بی طرف 

 

تمرین شماره ۲:تمرین تکرار کردن طوطی وار و کلمه به کلمه:تمرین فروش

دقیقا مشابه با تمرین قبلی ، از همکارتان بخواهید درباره یک موضوع دلخواه ، در حد ۱۰ تا ۱۲ جمله ، با صدای بلند صحبت کند. اما این بار به جای جمله بندی متفاوت، کار شما این است که دقیقا همان جملات و کلماتی که همکارتان بر زبان آورد را کلمه به کلمه مثل خودش تکرار کنید و حتی یک {واو} را پس و پیش نکنید! اما اگر بعد از حداکثر 10 بار تلاش، موفق به انجام بی نقص این کار نشدید ، از همکارتان بخواهید جملات و پاراگراف ها را کوتاه تر کند.

در ابتدا باید سطح و میزان مهارت خود در انجام این مهارت را مشخص کنید و بعد به تدریج که پیش می روید از همکارتان بخواهید که بر طول جملات بیفزاید. همچنین اگر همکارتان ، جملات را جایی مکتوب کند ، کمک بزرگی خواهد بود تا متوجه شوید دقیقاً چه کلماتی را درست و کدام ها را نادرست تکرار کرده اید.

میخوام این مقاله رو بخونم
بازاریابی

تمرین شماره ۳:تمرین شناسایی احساسات:تمرین فروش

این تمرین ، در واقع سخت ترین تمرین در بین این تمرین های سه گانه قلمداد می شود. البته اگر شما در برقراری ارتباطات غیر کلامی ،فرد ماهری باشید این تمرین ، آسان ترین تمرین خواهد بود! روش کار این است که دقیقاً روبروی همکارتان بنشینید یا بایستید. حالا از وی بخواهید تعدادی جمله درباره یک موضوع بسیار پر احساس و پرشور و هیجان را بیان کند.

1-اولین کار شما ، خوب گوش کردن و خوب درک کردن تمام آن جملات است.

2-کار دوم شما تشخیص دادن احساساتی است که در پی هر کدام از جملات می‌آید.{نکته:توجه زیادی به ارتباطات غیر کلامی که همکارتان برقرار می کند نشان دهید،به طور مثال: حرکات دست ها، زبان صورت و بدن و… به علاوه ی تن صدا و سرعت حرف زدن و امثال اینها.}

3-کار سومی که باید انجام بدهید این است که بعد از پایان صحبت های همکارتان ، این بازخوردها را به وی بدهید:

سوالات مهم که باید پرسیده شود:تمرین فروش

او چه گفت ؟!

معنای حرفه ای ایش چه بود ؟!

چه احساسی هنگام ادای آن جملات داشت ؟!

خیلی مهم است که این کارها را فقط با زبان ، کلمات و ادبیات مخصوص به خودتان انجام داده و بیان کنید. حالا از همکارتان بخواهید که درباره اینکه تا چه حد ، در زمینه درک و فهم پیام جملات و احساسات نهفته در پس آن ها موفق بوده اید به شما بازخورد بدهد.

گوش دادن در فروش

نکته بسیار مهم درباره ی این سه تمرین{مخصوصا تمرین سوم،}افزایش سطح مهارت های شما در زمینه{ گوش کردن واکنشی} به طرف مقابل و مخصوصا به مشتری است. یک شنونده واکنشی بودن ، بدین معناست که صحبت‌های گوینده را به طور واضح و کامل ، فهمیده باشید. البته فهمیدن و درک کردن مشتری ، فقط به این هدف نیست که مشتری احساس ارزشمندتر بودن بکند، بلکه باعث می شود که شما نیز به اطلاعاتی مجهز شوید که به واسطه آن ، بتوانید بیمه پیشنهادی خود را با شرایط و نیازهای خاص و منحصر به فرد هر مشتری بهتر منطبق کنید. انجام موفقیت آمیز این کار ، یک موقعیت برد-برد هم برای شما و هم برای مشتریان شما قلمداد می‌شود.

میخوام این مقاله رو بخونم
ده جمله ای که در محل کار نباید استفاده کرد

 برای خواندن رفرنس بین المللی این مقاله میتوانید از لینکی که قرمز شده استفاده کنید

 

[btn btnlink=”https://academibime.com/we-do-not-have-customer-information/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]اطلاعات کافی از مشتری نداریم[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/importance-of-negotiating-insurance-sales/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]اهمیت مذاکره در فروش بیمه[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/contact-us/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تماس با ما [/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/use-body-language-in-marketing/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]استفاده از زبان بدن در بازاریابی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/manage-and-increase-marketing-effectiveness/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]مدیریت و افزایش کارایی بازاریابی[/btn]

 

توصیه میکنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. نویسنده سایت
    ۴:۵۸ ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

    اگر این تمرین را به خوبی انجام دهید قطعا در هنگام فروش هیچ مشکلی نخواهید داشت