به حرف مشتری توجه نمیکنیم

به حرف مشتری توجه نمیکنیم

از مشتری نه می‌شنویم چون به حرف هایش توجه نمیکنیم

چرا مشتری نداریم

چرا مشتری نداریم چرا مشتری اگر هم می اید به هر دلیل یا خرید نمیکند و یا با بهانه ای خارج میشود. با  ما باشید در این مقاله تا ببینیم به چه علت مشتری ناراضی میشود و نه میگوید.

مشتری با ما شروع به صحبت کردن می کند که ناگهان به یک سفر ذهنی میرویم، اما اگر درست به حرفهای او گوش دهیم، می بینیم که او خودش راه‌های فروختن به خودش را به ما نشان می دهد!

چرا مشتری نداریم ، سوال خوبی است اما واقعا دلیل اصلی این سوال ( چرا مشتری ندریم ) را تا به حال چند مرتبه برسی کردید؟ آیا بررسی های انجام شده شما به این سه گوش رسیده است؟ 

یک فروشنده ی حرفه ای باید به جای یک گوش، سه گوش داشته باشد:

گوش اول:چرا مشتری نداریم

برای آن چیزی است که مشتری می خواهد و آن را دقیقاً به زبان می آورد.ما نیز دقیقا و بر اساس گفته‌های او برای استراتژی فروش تعریف میکنیم.

گوش دوم:چرا مشتری نداریم

برای آن چیزی است که مشتری بر زبان جاری می‌کند ولی منظورش چیز دیگری است و ما به عنوان فروشنده ی حرفه ای باید توانایی تشخیص منظور اصلی وی را داشته باشیم.

 

چرا مشتری نداریم
چرا مشتری نداریم

اغلب مشتریان ما واژگان تخصصی و زبان فنی صنعت ما را نمی دانند و با زبان خودشان صحبت می کنند و این وظیفه ی ما است که بتوانیم به درستی خواسته ی مشتری را تشخیص دهیم و اشتباهات آنان را هوشمندانه اصلاح کنیم، طوری که احساس ناخوشایند به آنها دست ندهد.

میخوام این مقاله رو بخونم
گوگل چطور کار میکند

 

دوست دارم تجربه ای را برایتان بازگو کنم:مشتری وارد دفتر کار من شد و با همکار قسمت صدور بیمه نامه ی اشخاص مشغول گفت و گو بود که متوجه شدم باید از گوش دوم استفاده کنم. مشتری آمده بود تا برای ۳۶ نفر از کارکنانش بیمه ی حوادث خریداری کند. کارمند دفترم هم فرم های مربوطه را در اختیارش گذاشت و مشتری هم شروع به پر کردن فرم پیشنهاد کرد.

کارمندم بدون این که سوالی از مشتری بپرسد،کارش را ادامه داد. بنابراین از اتاق کارم بیرون آمدم پس از احوالپرسی و خوش آمدگویی به مشتری ام از حسن توجهی که به بیمه داشت، قدر دانی کردم و گفتم:

آیا می‌توانم سوالی از حضورتان بپرسم ؟

بفرمایید.

چرا می خواهید این بیمه نامه را برای کارکنانتان بخرید ؟

با ترس وارد شوید…. :چرا مشتری نداریم

چون داشتن این بیمه نامه برای آنها ضروری است. اگر یک روز برای آنها اتفاق بیفتد ، می توانند از این بیمه نامه استفاده کند و بیمه خسارت آنها را پرداخت میکند.

این خیلی عالی است که شما اینقدر نسبت به کارکنانتان احساس مسئولیت می‌کنید.کار شما واقعا قابل ستایش است.انواع ؟ اما یک علامت سوال در ذهن من ایجاد شده و آن این است که شما که اینقدر به فکر مشکلات کارکنانتان هستید، آیا به فکر مشکلات و مسئولیتی که خودتان در قبال کارکنانتان دارید هم هستید؟

منظورتان چیست ؟

منظورم این است که اگر برای یک کارگر شما در محل کار اتفاقی رخ داد و این فرد بر اثر آن حادثه دچار نقص عضو شود و یا شدت حادثه به اندازه‌ای بود که به فوت وی انجامید و خانواده اش پس از دریافت خسارت از محل بیمه نامه ی حوادث، از شما به دادگاه شکایت کردند و شما محکوم به پرداخت دیه شدید چه کار میکنید ؟

میخوام این مقاله رو بخونم
اهمیت مذاکره در فروش بیمه

خب من هم دارم بیمه ی حوادث را برای حل همین مشکل می خرم تا گرفتار مسائل نشوم.

شما کار خیلی خوبی می کنید ، ولی باید خدمتتان عرض کنم که داشتن بیمه حوادث برای کارکنان ، باعث مسئولیت شما نمی شود. شما نیاز به خرید بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان دارید تا در چنین مواردی ، شرکت بیمه ،دیه ی این افراد را به جای شما پردازد. نظرتان چیست ؟

خیلی عالی است. منظور من هم  دقیقا همین بیمه نامه بود.از شما به خاطر راهنمایی خوبی که کردید تشکر می کنم.

گوش سوم:چرا مشتری نداریم

برای شنیدن حرف‌هایی است که مشتری به زبان نمی آورد ولی ما باید آنها را بفهمیم. این گوش ، نقش بسیار مهمی در ارتباطات انسانی دارد. گوش سوم همان چشم شما است. چشمان شما دقیقا کار گوش شما را انجام می دهند و مسئولیت بسیار سنگینی دارند.

بله درست حدس زدید ، گوش سوم همان شناسایی زبان بدن است که با یادگیری و توجه به آن شما میتوانید سطح فروش تان را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

[btn btnlink=”https://academibime.com/characteristics-of-an-insurance-agent/” btnsize=”full” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]تاثیر خصوصیات شخصی نماینده در فروش بیمه [/btn] [btn btnlink=”https://academibime.com/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]صفحه اصلی[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/successful-communication-techniques/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]فنون ارتباط موفق[/btn][btn btnlink=”https://academibime.com/what-is-life-insurance/” btnsize=”large” bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]بیمه عمر چیست؟[/btn]

درصورت میل به خواندن مطالب مرتبط

وحید طهماسبی هستم با سابقه 8 ساله بازاریابی و فروش که در کسوت های مختلف از جمله مسئول فروش و مدیر فروش فعالیت داشتم و در حال حاضر مشغول آموزش به علاقه مندان این حوزه هستم

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است